بلغور ذرت حاوی پروتئین ، فیبر و طیف وسیعی از ویتامین ها و مواد معدنی است. بلغور همچنین در صورت غنی شدن حاوی ویتامین های گروه B و آهن است.

مقایسه بلغور زرد و سفید

اینها در واقع بلغور ذرت و بلغور ذرت پوست کنده است که با آب جوش یا شیر پخته شده است.ذرت پوست کنده که آب جوش یا شیر پخته شده است برای دانه های ذرت سفید یا زرد بکار می رود که سبوس و جوانه انها حذف شده است.این نوع که پخته می شود بر روی زمین پهن شده و خشک می شود در نتیجه قوام آن نظیر شن و ماسه درشت است. یک فنجان بلغور زرد پخته شده 151 کالری و 32 گرم کربوهیدرات و همان مقدار بلغور سفید پخته شده 182 کالری و 38 گرم کربوهیدرات دارد و هر دو نوع 3 تا 4 گرم پروتئین و 2 گرم فیبر دارند.

سرشار از ویتامین B

گاهی اوقات بلغوری که خریداری می کنید غنی نیست در نتیجه مقدار کمی از ویتامین Bدر آن موجود می باشد. اگر بلغور خریداری شده غنی شده باشد بدون شک منبع خوبی از تیامین ، ریبوفلاوین و نیاسین است. همه این ویتامین ها آنزیم های مسئول تبدیل غذا به انرژی و حفظ سلامت سیستم عصبی را فعال می کنند. فولات موجود در بلغوز ذرت باعث رشد و توسعه سلول های حیاتی می شود که برای جلوگیری از نقایص هنگام تولد بسیار مفید می باشند.

منبع طبیعی سلنیوم

سلنیوم در ترکیب با پروتئین سوخت و ساز هورمون های تیروئید و تولید آنتی اکسیدان ها را تنظیم می کند. آنچه توسط پزشکان توصیه می شود مصرف حدود 55 میکروگرم سلنیوم بطور روزانه است.آنتی اکسیدان موجود در سلنیوم گلوتاتیون نام دارد که به محافظت از غشای سلولی و آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد می پردازد. یک فنجان بلغور زرد پخته شده بطور طبیعی 6 میکروگرم سلنیوم و همان مقدار بلغور سفید 8 میکروگرم سلنیوم را تامین می کنند.

افزایش آهن زمانیکه غنی می شود

بلغور بطور طبیعی حاوی مقدار کمی آهن است اما در صورتی که غنی شده باشد مقدار آهن آن افزایش می یابد.بلغور زرد حاوی 1.3 میلی گرم آهن در یک فنجان و بلغور سفید حاوی 1.5 میلی گرم آهن در یک فنجان است. از آنجا که بدن شما در حین خونریزی آهن خود را از دست می دهد زنان قبل از یائسگی باید 18 میلی گرم در روز مصرف کنند و زنان یائسه فقط 8 میلی گرم در روز به این ماده نیاز دارند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: