ارتقاع سلامت پوست و کلاژن سازی

ویتامین C در شکل گیری پروتئینی که پوست ، تاندون ها ، رباط و رگ های خونی را می سازد ، نقش دارد و در بهبود جراحت و جای زخم و بافت پوست ، مفید است . مطالعات نشان می دهند ویتامین C باعت کاهش بروز چین و چروک و خشکی پوست شده و سرعت روند طبیعی سالخوردگی را کاهش می دهد. همچنین برخی از شواهد نشان می دهد استفاده از کرم ویتامین C ، قرمزی و حساسیت پوستی را که در اثر استفاده از لوازم آرایش بوجود آمده ، کاهش می دهد. همانطور که می دانید رژیم غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ، پوستی سالم را پدید آورده و در نتیجه از سرطان پوست پیشگیری می شود .

کمک به جذب مواد معدنی

بدن برای جذب ویتامین ها و مواد معدنی به عملکردی صحیح نیاز دارد. در درجه ی اول سیستم گوارش باید مواد معدنی و ویتامین ها را از طریق رژیم غذایی و یا مکمل ها دریافت کند و بعد مواد غذایی جذب جریان خون خواهند شد. سپس سلول ها ، این ویتامین ها و مواد معدنی را جذب کرده و به بدن برای پیشگیری و یا درمان بیماری کمک می کنند. مصرف ویتامین C همراه آهن باعث بالا رفتن جذب آهن می شود .

مقابله با رادیکال های آزاد

ویتامین C یکی از انواع مختلف آنتی اکسیدان است که از بدن در برابر اثرات مخرب رادیکال های آزاد دفاع می کند . ویتامین C همچنین در کاهش اثرات مخرب ناشی از سموم شیمیایی و آلودگی هایی نظیر سیگار موثر است . رادیکال های آزاد در بدن ساخته شده و میتوانند موجب بیماری هایی مثل سرطان ، بیماری های قلبی و ورم مفاصل شوند . با شکسته شدن اجزای مواد غذایی توسط بدن و قرار گرفتن در معرض دود سیگار ، تنباکو و رادیواکتیو، رادیکال های آزاد تولید می شوند.

جنگ با سرماخوردگی و آنفولانزا

از زمان های قدیم ویتامین C ، برای خواص خود در بهبود کارایی سیستم ایمنی بدن و جنگ با سرماخوردگی و ویروس ها ، مشهور بوده است. شواهد قوی مبنی بر جلوگیری از ابتلا به مشکلات پیچیده ای نظیر ذات الریه و بیماری های عفونی ، توسط ویتامین C وجود دارد.

کمک به روند درمان سرطان

مقدار زیادی از ویتامین C به بالا بردن اثرات داروهای ضد سرطان ، که در شیمی درمانی از آنها استفاده می شود ، کمک می کند. ویتامین C همچنین در بدن سلول هایی را برای جذب انتخاب می کند که به آن نیاز دارند و این ویژگی برخلاف سایر داروها است که ممکن است به سلول های سالم نیز صدمه وارد آورند. محققان معتقدند ویتامین C این توانایی را دارد که روش درمانی بی خطر و مقرون به صرفه برای سرطان هایی نظیر تخمدان و ریه باشد.

کاهش خطر سکته

یکی از مطالعات درباره این ویتامین نشان داده کسانی که در خون آنها ویتامین C زیادی وجود دارد ، 42 درصد کمتر از کسانی که ویتامین C خون آنها پایین است ، در خطر ابتلا به سکته هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: