راههای بسیار خطر ناکی برای کاهش وزن وجود دارد که می تواند صدمات روحی وفیزیکی جبران ناپذیری به همراه داشته باشد در این بخش به بدترین راههای رایج کاهش وزن می پردازیم .

رژیم های بدون کالری بدن ما به چربی نیاز دارد ، درواقع چربی های خوب باعث سوزاندن چربی های مضردر بدنتان می شوند . متاسفانه رویکرد رژیم هایی با کالری صفر ، یکی از محبوب ترین رژیم های لاغری بشمار می رود که باعث می شود مردم با هدف از دست دادن وزن ، به مصرف کننده قند های مصنوعی مضر تبدیل گردند. همچنین رژیم های غذایی که در آن فقط به چند نوع از نوشیدنی اکتفا می شود ، به بازگشت وزن منجر خواهد شد .

داروها و قرص های لاغری امرزه تقریبا همه به این نسبت به این موضوع آکاهی دارند که در حقیقت قرص جادوئی که بتواند شما را لاغر کند وجود ندارد. متاسفانه اغلب در این نوع قرص ها و داروها از محرک هایی مثل کوکائین به عنوان ماده تسریع کننده کاهش وزن استفاده می کنند. مصرف طولانی مدت از این قرصها آسیب های جدی به قلب و مغز وارد خواهد آورد. البته مکمل های خاصی نیز وجود دارند که می توانند به چربی سوزی کمک کنند ، البته این مکمل ها را باید همراه رژیم غذایی سالم و ورزش مورد استفاده قرار دهید.

رژیم های مدرن بررسی های سالانه پزشکی در کشورهای مختلف بر 10 رژیم غذایی محبوب نشان می دهد هیچ یک از این برنامه های غذایی در کاهش وزن و ثبات آن نقشی ندارند. حدود 45 میلیون آمریکائی سالانه یک تا دو میلیارد دلار صرف شرکت در برنامه های رژیم غذایی می کنند و با این حال آمریکا همچنان چاق ترین کشور دنیا است. کم خوری نه تنها به کاهش وزن کمک نمی کند، بلکه مانع این موضوع نیز خواهد شد. حذف وعده غذایی ظاهرا این روش باعث کاهش وزن می شود اما در واقع این یک راه مضر و ناسالم بشمار می رود . سوخت و ساز بدن بعد از مصرف غذا افزایش یافته و زمانی که وعده غذایی را حذف می کنید سرعت سوخت و ساز بدن کاهش یافته و منجربه افزایش وزن خواهد شد. گرسنه ماندن و حذف وعده های غذایی راه نا مناسبی برای کاهش وزن است. پاکسازی

پاکسازی برای شما فوق العاده خطرناک است . پاکسازی اغلب بر روی افراد تأثیرات روانی جدی دارد. کنار گذاشتن ناگهانی غذا منجر به پرخوری و همچنین هوس شدید برای خوردن غذا های ناسالم خواهد شد.

استفاده از ملین استفاده بیش از حد از ملین ها در قالب قرص، پودر، شیاف و چای به منظور کاهش وزن ایده ای جدید محسوب نمی شود. استفاده مداوم از این روش باعث تضعیف دستگاه گوارش می شود.

استعمال دخانیات یکی دیگر از راههای محبوب سرکوب کردن گرسنگی استعمال دخانیات است . سیگار کشیدن سیگنال مبهمی را برای توقف سوخت و ساز به مغز می فرستد که نتیجه آن سرکوب گرسنگی است . سیگاری های قهار می توانند وعده های غذایی را بدون احساس گرسنگی حذف کنند. اما این روش در بلند مدت بدن را مستعد ابتلا به بیماری های عفونی و سرطان خواهد کرد.

ورزش بیش از حد اگر بدن شما دچار سوء تغذیه است ، ورزش بیش از حد می تواند بدترین روش برای کاهش وزن باشد. انجام یک ورزش سخت بطور مداوم بسیار مضر خواهد بود . فعالیت بیش از اندازه قلب مانع کاهش وزن می شود ورزش و رژیم غذایی سالم ، برای کاهش وزن مکمل یکدیگرند . برای کاهش وزن نیاز به تغییر روش های زندگی خود دارید . مصرف مواد غذایی سالم همراه ورزش کار سختی به نظر می رسد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: