مطابق گزارش موسسه ملی بهداشت و کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده ، بیست میلیون آمریکایی از بیماری تیروئید رنج می برند و 60 درصد از این افراد از آن بی اطلاع هستند ! این بیماری بیشتر زنان و افراد مسن را تهدید می کند .

بیماری تیروئید باعث ایجاد طیف گسترده ای از علائم بیماری مانند:

خستگی سرگیجه درد مفاصل وعضلات افزایش وزن یا از دست دادن وزن مشکلات بینایی عملکرد ضعیف در انجام کارها تغییرات در درجه حرارت بدن تغییرات در اشتها می شود.

اختلال در کار تیروئید به اشکال مختلفی ظاهر می شود، زیرا کارکرد غده تیروئید در بدن بسیار گسترده بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است . هورمون های ترشح یافته از تیروئید تقریبا درهرعملکرد جسمانی تأثیر گذار می باشند . به عنوان مثال، غده تیروئید مسئول تنظیم درجه حرارت بدن، ضربان قلب و تولید پروتئین است و همچنین به کنترل سطح سرعت سوخت و ساز انرژی بدن کمک می کند.

علل بیماری تیروئید چیست؟ عدم تعادل هورمونی ناشی از استرس و رژیم غذایی نارسائی غذائی مانند گلوتن و فراورده های لبنی قرار گرفتن در معرض مواد سمی کمبود ید و یا سلنیوم در رژیم غذایی

روش هایی که به بهبود بیماری کمک می کنند دریافت گلوتن و مواد لبنی اجتناب از مواجهه با سموم و فلزات سنگین موجود در بطری های پلاستیکی و قوطی های آلومینیمی بررسی میزان ید و سلنیوم بدن در صورت نیاز مصرف مکمل های غذائی دارای ید و سلنیوم سم زدائی از بدن با مصرف موادی مانند : شیر، زرد چوبه ، خارخاسک ،گشنیز ، کارلا (نوعی جلبک سبز خوراکی ) و همچنین پر نکردن دندان ها با مواد فلزی مصرف گیاهان انرژی زا و مغذی تنظیم رژیم غذایی با مصرف کمتر کربوهیدرات ها و استفاده از پروتئین بدون چربی و منابع چربی سالم (به خصوص مواد غذایی مانند روغن نارگیل، شیر نارگیل، آووکادو، گوشت گاو علف خوار، ماهی ،بذر کتان و شاهدانه)

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: