در این بخش راه حل های مفیدی برای کاهش وسوسه ی خوردن قند و شکر به شما ارائه می دهیم . برای رسیدن به این هدف ، چها مرحله اصلی وجود دارد . شما به مصرف فیبر ، پروتئین، چربی سالم و غذاهای ترش بیشتری نیازدارید . رعایت این موارد به شما کمک می کند بر هوس خوردن قند و شکر غلبه کنید .

دریافت پروتئین بیشتر در رژیم غذائی پروتئین در واقع به تعادل قند خون کمک می کند ، طوریکه وسوسه ی خوردن قند کاهش می یابد . در واقع این بزرگترین دلیل مصرف بیش از اندازه مواد قندی به شمار می رود . مواد غذائی حاوی پروتئین ، که کمک می کند ازاعتیاد به شکر رها شوید ، عبارتند از :

گوشت گاو علف خوار پروتئین پنیر، گرفته شده از شیر بز خام عدس ماهی هایی مانند ماهی آزاد، ماهی خال مخالی، ماهی تن، و غیره مرغ لوبیای سیاه ناتو شیر خام دوغ ماست تخم مرغ پنیر خام

مصرف بیشتر چربی های سالم بدن شما می تواند قند و چربی را برای تولید انرژی بسوزاند . بنابراین وقتی مصرف قند را متوقف می کنید بدن شروع به سوزاندن چربی می کند. فقط باید مطمئن باشید از چربی سالمی استفاده می کنید . مصرف این نوع چربی بیشتر در رژیم غذایی مدیترانه ای رایج است . در این صورت بدن به یک چربی سوز تبدیل شده و به کاهش وزن هم کمک خواهد کرد. البته با این روش شما به هدف اصلی خود ، که رهایی از اعتیاد به قند و شکر است ، خلاص می شوید. بهترین چربی ها ، چربی موجود در نارگیل و روغن نارگیل می باشد .

فیبر بیشتری مصرف کنید فیبر به شما کمک می کند تا مدت طولانی تری سیر بمانید و همچنین باعث سم زدائی از بدن و درنتیجه کاهش مخمرها می گردد . وجود سم در بدن یکی از دلایل هوس خوردن قند است . برای این منظور به 35 تا 40 گرم فیبر در روز نیاز دارید. مصرف غذاهای با فیبر بالا را شروع کنید ، به خصوص سبزیجات ، آجیل و دانه ها مانند تخم چیا و بذر کتان. منابع دیگر فیبر عبارتند از :

آووکادوها گلابی آسیایی توت نارگیل انجیر کنگر فرنگی نخود فرنگی بامیه اسکواش بلوط کلم بروکلی شلغم لوبیا ی سیاه نخود عدس

رژیم غذایی سرشار از فیبر همچنین در مشکلاتی نظیر موارد زیر تاثیرات مثبت خواهد داشت :

آترواسکلروز سرطان کولیت یبوست بیماری کرون دیابت اسهال دیورتیکولوز هموروئید بیماری قلبی فشار خون سندرم روده تحریک پذیر سنگ کلیه چاقی زخم معده

غذاهای ترش و یا سرشار از پروبیوتیک مصرف کنید در واقع ترش بودن موادی مثل ماست و دوغ ، به دلیل باکتری های مفید موجود در آنها است .آنها با مخمر های موجود در بدن شما می جنگند و در نتیجه هوس خوردن قند کاهش پیدا می کند . یاد آوری می کنیم که مصرف سبزیجات ، غذاهای غنی از پروبیوتیک، مانند دوغ و ماست، غذاهای تخمیر شده مانند کلم ترش و کیمچی و همچنین مواد غذایی ترش مانند سرکه سیب فوق العاده است. سالاد همراه آبلیمو و سرکه سیب نیز هوس خوردن قند را کاهش می دهد. غذاهای پروبیوتیک بیشتر عبارتند از:

ناتو کفیر نارگیل نان و نوشیدنی پنیر میسو تمپه زیتون شور خیار شور ریز

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: