رژیم های غذایی متفاوتی وجود دارند که برخی از آنها خوب و برخی دیگر مضر می باشند ، اما شاید بتوان گفت : بهترین رژیم غذائی برای افزایش طول عمر و رفع بیماری ، رژیم غذایی قلیایی است. این فقط نظر عده ی خاصی از پزشکان نیست ، بلکه بسیاری درباره این موضوع با یکدیگر اتفاق نظر دارند. مطالب منتشر شده درمجله بهداشت ، که حاصل بررسی های انجام شده در سال 2012 می باشد ، نشان می دهد با یک رژیم قلیایی مناسب می توان میزان pH بدن را متعادل نگه داشت. استفاده از این رژیم غذایی سبب کاهش مرگ و میرحاصل از بیماریهای مزمن متعدد مثل فشار خون ، دیابت ، آرتروز ،کمبود ویتامین D و کمبود تراکم استخوان می گردد . البته در اینجا به اسم تنها تعداد محدودی از بیماری ها اشاره کردیم.

عملکرد رژیم قلیائی چگونه می باشد؟ تحقیقات نشان می دهد رژیم سرشار از مواد غذایی بسیار قلیایی شامل سبزیجات تازه ، میوه و منابع فرآوری نشده پروتئین گیاهی ، میزان pH ادرار را بالا می برد و همین موضوع به محافظت از سلول های سالم و تعادل سطح مواد معدنی ضروری کمک می کند. رژیم غذائی قلیائی ، که با نام رژیم خاکستری نیز شناخته می شود ، از ساخت پلاک در رگ های خونی ، وجود کلسیم در ادرار ، ایجاد سنگ کلیه و اسپاسم عضلات پیشگیری کرده و سبب تشکیل استخوانهای محکمتر می گردد.

رژیم قلیائی چیست ؟ رژیم قلیائی سطح pH مایعات بدن شما ، که شامل خون و ادرار می باشد ، را متعادل نگه می دارد. میزان pH بدن با توجه به تراکم مواد معدنی غذایی که می خورید تعیین می شود. زندگی تمام اشکال حیات و موجودات زنده بر روی زمین به حفظ سطح pH مناسب بستگی دارد و اغلب گفته می شود بیماری و اختلال بدنی ریشه در pH نامتعادل دارد . اگرچه برخی از کارشناسان با این نظریه کاملا موافق نیستند اما تقریبا همگی معتقدند سطح pH خون باید بطور جدی کنترل گردد و حد تعادل آن تقریبا 365/7 تا4 /7 می باشد. بدن ما به شکل فوق العاده ای برای متعادل نگه داشتن درجه pH خون تلاش می کند.(عنوان مجله فوربس) درجه pH خون شما بین 35/7 و 45/7 متغیر است و به رژیم غذایی ، ساعات مختلف روز و آخرین باری که حمام کرده اید بستگی دارد. اگرشما دچار عدم تعادل الکترولیت و مصرف بیش از حد غذاهای اسیدی در بدنتان شوید در نتیجه آن میزان pH خون شما تغییر کرده و بدنتان دچار حالت اسیدی خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: