بر اساس تحقیقات مسمومیت با استامینوفن چهار مرحله داشته و از علایم ساده تا کما و حتی مرگ بررسی می شود. درمان پس از گذشت هشت تا ده ساعت از مصرف استامینوفن ، خطرات مسمومیت را افزایش داده و طبق گزارشات درمان بعد از 24 ساعت هیچ فایده ای نخواهد داشت.

مراحل مسمومیت با استامینوفن شامل موارد زیر می شود:

مسمومیت پیش بالینی : در این مرحله میزان نرمالی از سرم آلانین آمینوترانسفراز وجود دارد. آسیب رسانی به کبد می تواند در این مرحله شکل بگیرد اما همچنان به دست آوردن مجدد سلامتی به طور کامل امکان پذیر است.

صدمه به کبد : در این مرحله میزان آلانین آمینوترانسفراز افزایش میابد. آلانین آمینوترانسفراز آنزیمی در کبد است که اندازه گیری مقدار آن ، میزان صدمات و بیماری را تعیین می نماید. در این مرحله کبد متحمل زخم ها و جراحات شده و و تشخیص مسمومیت امکان پذیر می گردد.

تخریب و ناتوانی کبد : در این مرحله کبد قادر به سم زدایی از خون نبوده و نهایتا سموم در مغز انباشته می شوند . اگر درمان در این مرحله آغاز شود ، احتمال مرگ بین 20 تا 40 درصد خواهد بود .

بهبود و بازیابی سلامتی : بر اساس نوع و زمان درمان ، شخص بیمار قادر به بازیابی سلامتی خود به طور کامل خواهد بود .

بهترین مواد جایگزین برای استامینوفن

روغن نعناع تند روغن نعناع باعث از بین رفتن درد ماهیچه ها شده و به عنوان افزایش دهنده ی انرژی و کاهش دهنده ی درد شناخته می شود. برای کاهش و از بین بردن درد ، از روغن نعناع روی محل درد ، روزانه دوبار ، استفاده کنید و برای کاهش درجه حرارت بدن استفاده و ماساژ این روغن روی نواحی پشت گردن و کف پا پیشنهاد می شود.

آلوئه ورا آلوئه ورا در کاهش التهابات و در نتیجه درد ، بهبود زخم و سوختگی و بهبود سیستم ایمنی بدن موثر است. از آلوئه ورا می توانید به شکل کپسول و یا مستقیما روی پوست استفاده کنید.

زنجبیل

جینجرول موجود در زنجبیل به عنوان یکی از منابع اصلی آنتی اکسیدان و ضد التهاب به شمار می رود. زنجبیل موجب بهبود عملکرد دستگاه گوارش ، پیشگیری از عفونت باکتریایی و قارچی و کاهش درد می شود . شما می تواند زنجبیل را به صورت خام ، چای ، پودر و روغن مصرف نمایید.

زردچوبه زردچوبه در صورت مصرف به صورت خوراکی و یا موضعی روی پوست ، خواص درمانی فراوانی دارد. زردچوبه در کاهش التهابات موثر بوده و با درد مبارزه می کند. از زردچوبه می توانید به عنوان درمان طبیعی برای بیماری آرتروز و حتی برای بهبود عملکرد مغز و حافظه استفاده نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: