اگر صبحانه ی بدون تخم مرغ را به عنوان یک وعده ی غذایی حساب نمی کنید ، باید بدانید که تنها نیستید ! چه به صورت املت و چه آب پز ، در غذایی دیگر و یا به تنهایی ، تخم مرغ محبوبیت زیادی دارد. وزارت کشاورزی آمریکا تخمین زده است هر شهروند امریکایی به طور متوسط در سال ، 255 تخم مرغ می خورد. هر چند زمانی تخم مرغ به عنوان ماده ی غذایی مضر برای عروق در نظر گرفته می شد، تخم مرغ از آنچه اکثر ما فکر می کنیم سالم تر است ،اما میان انواع آن تفاوت هایی وجود دارد. در ادامه ی مقاله با ما باشید تا بیشتر درباره این ماده ی غذایی سرشار از پروتئین بدانید.

اندازه ی تخم مرغ مهم است تخم مرغ در سایزهای مختلفی یافت می شود. از کوچک تا خیلی بزرگ. این موضوع در واقع به وزن تخم مرغ ارتباط دارد و هر چه بزرگتر باشد مواد مغذی بیشتری و البته کالری بیشتر، خواهد داشت. در اکثر دستورهای غذایی از تخم مرغ بزرگ استفاده می شود. تخم مرغ متوسط وخیلی بزرگ برای غذاهای خاص مناسب هستند . اگر بخواهیم دقیقتر بگوییم ، یک تخم مرغ بزرگ معادل سه قاشق و نیم غذاخوری است ( دو و یک چهارم قاشق سفیده و باقی زرده )

سرشار از مواد مغذی به دلیل کلسترول بالای زرده ، تخم مرغ را در دسته ی مواد غذایی که موجب بیماری های قلبی می شوند ، قرار می دهند. اما بعد از 40 سال تحقیق ، متخصصان دریافته اند تخم مرغ می تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشد. این می تواند خبر خوبی باشد ، زیرا تخم مرغ حاوی پروتئینی با کیفیت خوب ، دو نوع آنتی اکسیدان ، ویتامین A ، D ، B12 ، ریبوفلاوین ، فسفر و فولات است. در تخم مرغ همچنین میزان مناسبی از کولین یافت می شود که به عملکرد صحیح مغز در بزرگسالان و تکامل مغز در دوران بارداری کمک می کند.

مناسب برای حفظ وزن سالم استفاده از تخم مرغ در یک رژیم غذایی سالم می تواند به شما در کنترل وزن کمک کند . پروتئین موجود در غذایی مانند تخم مرغ در شما احساس سیری ایجاد کرده و احساس گرسنگی را در طول روز کاهش می دهد . تخم مرغ همچنین به حفظ بافت ماهیچه ها در طول کاهش وزن کمک می نماید. بافت ماهیچه ها می توانند در افزایش متابولیزم بدن موثر باشند و از این طریق به کاهش وزن کمک کنند. یک تخم مرغ بزرگ حدود 70 کالری و 6 گرم پروتئین دارد که همین موضوع آن را به ماده غذایی حاوی پروتئین اما کم کالری تبدیل می نماید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: