ساقه کرفس

یکی از مواد غذایی کم کالری موجود در طبیعت ساقه کرفس است که حدود 5 کالری دارد اما سرشار از مواد مغذی است.همچنین مواد شیمیایی خاص موجود در کرفس که فتالاید نام دارد بافت های عضلانی در دیواره شریان ها را آرام می کند ، افزایش جریان خون و کاهش فشار خون را در پی خواهد داشت.

چای سبز( شیرین نشده)

چای سبز حاوی یک نوع آنتی اکسیدان بنام ECGC است که خطر ابتلا به بسیاری از سرطان ها را کاهش می دهد و به سوزاندن چربی کمک می کند. براساس مطالعات صورت گرفته مصرف 2تا4 فنجان چای سبز در روز حدود 50 کالری را می سوزاند که در سال حدودا 5 پوند می شود. شاهی

زمانی که م یخواهید سالاد درست کنید یا غذا بخورید بهتر است از این سبزی تند در کنار آنها استفاده کنید. مصرف یک پوند شاهی در روز باعث می شود که حدود 50 کالری از دست دهید. اما فراموش نکنید که شاهی سرشار از ویتامین A ،C و K است. همچنین طبق مطالعات صورت گرفته مصرف شاهی بطور روزانه سبب افزایش سطح لوتئین می شود که ضدسرطان است. بعلاوه سطح آنتی اکسیدان بتاکاروتن را نیز افزایش می دهد.

اسفناج

مصرف 15 فنجان اسفناج در روز باعث می شود که 100 کالری از دست دهید. بعلاوه این سبزی غنی از ویتامین K ، کلسیم ف فسفر ، پتاسیم ، روی و سلنیوم است. اسفناج شامل هورمونی است که اجازه می دهد بافت عضلانی خود سریعا به بازسازی بپردازد.

کیوی

انواع توت ها و کیوی حاوی فیبر ، پتاسیم ، ویتامین E هستند و مصرف روزانه آن ویتامین C و ویتامین K مورد نیاز بدن شما را تامین می کند. برای اینکه از حداکثر مواد مغذی موجود در آنها بهره مند شوید بهتر است آن را با پوست مصرف کنید.

پنیر دلمه شده

حدودا حاوی 5/1 کالری است و در میان لبنیات یکی از کم کالری ترین محصولات بشمار می آید. پنیر یک میان وعده بسیار مناسب است که پروتئین مورد نیاز بدن را تامین می کند. اگر از نوع شور آن مصرف می کنید حدودا 20% از سدیم موردنیازتان تامین خواهد شد اما بهتر است از نوع کم سدیم آن استفاده کنید.

فلفل دلمه سبز

یک فنجان فلفل دلمه ای خرد شده حاوی مقادیر بیشتری از ویتامین C ، نسبت به پرتقال است. فلفل سبز در رژیم غذایی دارای اهمیت است زیرا حاوی فیبر و مقدار کمی پروتئین و ویتامین A است. خرفه

خرفه یک علف هرز با برگ های پهن است که بعنوان یک گیاه و سبزی در بعضی از کشورها مصرف خوراکی دارد. این گیاه دارای بالاترین میزان امگا3 است. همچنین به گفته محققان این گیاه حاوی ملاتونین ، نوعی آنتی اکسیدان است که رشد سرطان را مهار می کند. خرفه یک جایگزین عالی برای کاهو است. قارچ

قارچ های کوچک حاوی 2 کالری هستند بدین معنا که می توانید آنها را مورد مصرف قرار داده بدون اینکه نگران افزایش وزن خود باشید. قارچ های وحشی سرشار از ارگوتیونین ، نوعی آنتی اکسیدان هستند. قارچ ها برای پخت و پز عالی هستند حتی سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: