سرشار از آنتی اکسیدان بر اساس تحقیقات صورت گرفته ، توت فرنگی حاوی انواع مختلفی از آنتی اکسیدان می باشد. دو مورد از ویتامین های بسیار مهم در توت فرنگی که نقش آنتی اکسیدان را در بدن بازی می کنند شامل ویتامین A ( به شکل بتاکاروتن ) و ویتامین C ( به فرم اسکوربیک اسید ) می شوند. این دو در واقع خط مقدم سیستم حفاظتی بدن بشمار می روند و با جنگ با رادیکال های آزاد به کاهش التهاب و پیشگیری از شکل گیری بیماری های مزمن می پردازند.

پیشگیری از سرطان یکی دیگر از فواید توت فرنگی مبارزه با سرطان است ، ترکیبات موجود در توت فرنگی خواص ضد سرطان خود را بار ها در آزمایشات مختلف ثابت کرده اند. توت فرنگی در واقع از ظهور سلول های سرطانی و همچنین تکامل و پیشرفت آنها پیشگیری می نماید.

حفظ قلب از انواع بیماری ها آنتی اکسیدان های موجود در توت فرنگی ، با مهار کلسترول مضر در خون ، از بروز انواع بیماری های قلبی عروقی پیشگیری می نمایند. جلوگیری از اکسید شدن کلسترول ، کاهش تشکیل پلاک در رگ ها ، بهبود جریان خون و فشار خون از جمله فواید توت فرنگی در رابطه با قلب و عروق محسوب می شوند. علاوه بر این ، عصاره ی توت فرنگی قادر به کاهش التهاب ، یکی از دلایل اصلی بیماری های قلبی ، می باشد.

محافظت از پوست عوامل درونی و بیرونی پوست را با گذشت زمان تحت تاثیر خود قرار می دهند. پوست در نتیجه ی رژیم غذایی نامناسب ، قرار گرفتن در معرض پرتو های مضر خورشید و سموم موجود در محیط زیست ، پیری زودرس ، التهاب ، عدم کارایی مناسب سیستم ایمنی ، آکنه و دیگر اختلالات پوستی را تجربه می کند.

یکی از بهترین مواد غذایی برای محافظت از پوست توت فرنگی و دیگر انواع توت است . توت ها آنتی اکسیدانی نظیر ویتامین A و ویتامین C را در خود جای داده اند و همین موضوع عاملی موثر در حفاظت از پوست ، مثل آبرسانی ، چربی متعادل پوست ، کاهش میزان چین وچروک ، بهبود قابلیت ارتجاعی و پیشگیری از سرطان پوس ، بشمار می رود.

مفید برای سلامت مغز و پیشگیری از بیماری های عصبی رژیم های غذایی با میزان زیادی از توت فرنگی و دیگر انواع توت ، قدرت جلوگیری از کاهش کارایی مغز در اثر سالخوردگی را دارند. توت ها حاوی میزان زیادی از فلاونول هستند که برای بهبود قدرت حافظه و یادگیری بسیار موثرند.

سرشار از منگنز یک فنجان توت فرنگی میزان 29 درصد از نیاز روزانه ی بدن به منگنز را تامین می نماید. منگنز برای عملکرد صحیح سیستم عصبی و مغز و کمک به پیشگیری از اختلالات عصبی و بیماری هایی مثل پارکینسون و بیماری صرع ضروری است. منگنز همچنین در تشکیل استخوان ها ، بافت همبند ، لخته شدن خون هنگام جراحت و بسیاری موارد دیگر تاثیر دارد.

دوران بارداری سالم توت فرنگی یکی از بهترین منابع فولات محسوب می شود که یک فنجان از آن 9 درصد از نیاز روزانه ی بدن به این ماده را تامین می نماید. فولات یکی از انواع ویتامین های گروه B است که به تشکیل سلول ها و بافت سالم بدن کمک می کند. این ویتامین همچنین برای داشتن بارداری سالم حیاتی می باشد. مصرف میزان مناسبی از فولات در دوران بارداری ، به پیشگیری از برخی از نقص های تولد کمک می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: