دانه ی آفتابگردان ماده ی غذایی محصر به فردی است که بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی حیاتی و گاها کمیاب را در خود جای داده است. در حقیقت آفتابگردان در رده ی بالای لیست مواد غذایی حاوی ویتامین E ، مس ، ویتامین های گروه B ، فسفر ، سلنیوم و بیشتر قرار دارد .

تخمه آفتاب گردان ، مثل سایر دانه ها و آجیل ها ، منبع بسیار خوبی برای اسید چرب های ضروری برای بدن محسوب می شود. اسید چرب موجود در این دسته از مواد غذایی از نوع اسید لینولئیک است. علاوه بر این ، دانه های آفتابگردان همچنین منابع خوبی برای فیبر و آمینواسیدها بشمار می روند که همگی از مواد سازنده ی پروتئین هستند.

برخلاف باور بسیاری که مصرف چربی همیشه ما را به سوی اضافه وزن هدایت می کند ، خلاف این موضوع درست است. مصرف چربی های سالم و مفید در واقع یکی از عوامل اصلی سلامت قلب و عروق محسوب شده و به حفظ وزنی ایده آل کمک می کنند. این چربی ها همچنین در کاهش التهاب تاثیر بسزایی دارند.

منابع غنی این چربی های مفید ، مثل دانه ی آفتاب گردان ، در واقع واحد های سازنده ی سلول های بدن هستند ، برای متعادل سازی هورمون های بدن موثرند ، پروسه ی جذب و هضم غذا را طولانی تر می سازند که همین موضوع شما را برای مدت بیشتری سیر نگه می دارد و همچنین برای جذب ویتامین های محلول در چربی مثل ویتامین A ، D ، E و K حیاتی هستند.

با اضافه کردن منابع چربی سالم به رژیم غذایی خود ، مثل انواع اشباع نشده ی آن که در آفتابگردان وجود دارد ، و جایزین کردن اسید چرب های ترانس و بی کیفیت با این نوع ، زندگی بی نهایت سالمی را تجربه خواهید کرد.

تاریخچه ی دانه های آفتاب گردان دانه های آفتابگردان همانطور که همه می دانیم از گل آفتابگردان گرفته می شود. این گل زرد رنگ دانه های کوچک خوراکی به رنگ خاکستری و خاکستری مایل به سبز تولید می کند که به طور طبیعی در پوست به رنگ های سبز ، خاکستری و سیاه یافت می شوند .

در واقع ملیت گل های آفتابگردان به آمریکای شمالی برمی گردد . شواهدی وجود دارد که ثابت می کند گل های آفتابگردان توسط بومیان آمریکایی کاشت و برداشت می شد که این موضوع به سه هزار سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. با این وجود ، اولین باری که این گل توسط ساکنین جدید امریکا کشف شد ، به اروپا و سپس روسیه ، یعنی اولین جایی که دانه ی آفتابگردان به مقاصد تجاری و گرفتن روغن آن به شهرت رسید ، برده شد. بعد از کشف موارد مصرف ، این دانه به امریکا برگشت و در اندازه ی زیاد به کاشت و برداشت رسید.

همانطور که قبلا گفته شد ، دانه های آفتابگردان از بهترین منابع ویتامین های حیاتی نظیر ویتامین E محسوب می شوند . ویتامین E یکی از آنتی اکسیدان های قدرتمند است که در بسیاری از آجیل و دانه ها وجود دارد ، اما آفتابگردان از جمله ی بهترین منابع این ویتامین ، که برای جنگ با رادیکال های آزاد به سختی تلاش می کند ، بشمار می رود.

این دانه ها ، به دلیل قدرت زیاد در کاهش سطح کلسترول مضر LDL و پیشگیری از فشار خون بالا ، برای سلامت قلب بسیار مفید هستند. البته دانه ی آفتابگردان فواید منحصر به فرد دیگری نیز دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مواد مغذی موجود در دانه ی آفتابگردان یک چهارم فنجان از دانه های آفتابگردان ، 190 کالری ، 16 گرم چربی ، 6 گرم پروتئین و 4 گرم فیبر وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: