مواد لبنی ممکن است برای سلامت بدن بسیار خطرناک باشند. برخلاف مواد لبنی اورگانیک و فرآوری نشده ، آنچه که توسط شرکت ها ی تولید کننده با آرم استاندارد عرضه می شود ، می تواند سلامت ما را تهدید کند. در واقع شیرین کننده های مصنوعی موجود در این لبنیات فرآوری شده از همه بیشتر مضر است و به اندام های بدن آسیب می رساند.

در نهایت این مصرف بی رویه ی قند مصنوعی از طریق لبنیات فرآوری شده ، منجر به بروز بیماری هایی مثل دیابت ، چاقی ، درد های مرتبط با التهاب و دیگر مشکلات می گردد.

وزارت کشاورزی آمریکا و دیگر سازمان های مرتبط تحقیقات بسیار قدرتمندی انجام داده و طی آن دلایلی پیدا کردند که ثابت می کند مصرف نوشیدنی هایی که در آنها شیرین کننده ی مصنوعی بکار رفته باید متوقف شود. که شیر کم چرب نیز در این دسته قرار می گیرد.

سالانه میلیون ها بطری شیر کم چرب مصرف می شود با این امید که شیر از سلامت استخوان ها محافظت می نماید. در میان این نوع از لبنیات ، شیر شکلات کم چرب از همه مضرتر است. وقتی چربی شیر گرفته شود ، طعم آن نیز کم شده و برای طعم بخشیدن به آن از شیرین کننده ها استفاده می کنند و ما برای اینکه کودکانمان را به خوردن شیر تشویق کنیم ،مقدار زیاد دیگری از شیرین کننده ها ی مصنوعی استفاده می کنیم و در قالب شیر کاکائو به فرزند خود می دهیم . برای رساندن کلسیم به بدن خود می توانیم از دیگر منابع کلسیم مثل کلم پیچ ، که کلسیم بیشتری از شیر دارد ، استفاده نماییم . ساردین ، دانه های آجیل ، لوبیا و سبزیجات برگی همگی از منابع خوب کلسیم محسوب می شوند.

مضرات شیر کم چرب چربی های خاص ، مانند ترانس و چربی اصلاح شده ی چند اشباع نشده در روغن های گیاهی مثل ذرت ، سویا و آفتابگردان ، مضر هستند و بهتر است که مصرف آنها را متوقف کنید و طبق تحقیقات جدید درباره ی مصرف چربی های اشباع شده که در شیر ، روغن نارگیل و گوشت اورگانیک وجود دارد ، اخیرا بسیار مورد بحث قرار می گیرند.

با این حال که چربی های اشباع شده مدت ها برای سلامتی انسان مضر در نظر گرفته می شدند ، هنوز شواهدی برای اثبات تاثیر آنها بر افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی در دست نیست.

علاوه بر این ، مصرف محصولات لبنی با چربی کامل همیشه توصیه می شود . لبنیات با چربی کامل تاثیرات مثبت فراوانی بر سلامتی انسان دارد ، به کنترل دیابت کمک می کند ، موجب جذب هرچه ویتامین ها می شود ، در کاهش وزن موثر است و خطر ابتلا به سرطان را نیز کاهش می دهد.

موقع خرید محصولات لبنی همیشه به برچسب روی آنها توجه کنید . در این صورت همه ی انواع شیر در نظر شما یکسان نخواهند بود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: