آووکادو یک میوه روغنی است که میزان چربی بالایی دارد.این میوه سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده است که یک منبع تغذیه ای مفید بشمار می اید. ترکیبات شناخته شده موجود در آووکادو در دوران بارداری مشکلی ایجاد نمی کنند و هیچ دلیل خاصی برای منع مصرف این میوه در دوران بارداری تاکنون ارائه نشده است.

مزایای تغذیه

آووکادو میوه ای است که حاوی چربی های غیر اشباع بوده و برای کاهش کلسترول خون بسیار مفید می باشد. همچنین آووکادو حاوی ترکیباتی است که برای سلامت مغز ، چشم ، سیستم عصبی و بافت های چربی مفید می باشند. این میوه سرشار از پتاسیم ، ویتامین B ، فیبر و آنتی اکسیدان است. مادران باردار می توانند این میوه را بطور منظم مصرف کنند و آن را جایگزین غذاهای چرب دیگر کنند.

موارد مصرف

به منظور بهره مندی از مزایای تغذیه ای این میوه چرب ، زنان باردار براحتی می توانند آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنند. این گیاه را می توان در تهیه ساندویچ ، کراکر ، چیپس و سالاد به کار برد. همچنین خانوم های باردار می توانند آن را به تنهایی بعنوان یک میان وعده مصرف کنند.

اخطار

برخی از غذاهای تهیه شده که حاوی آووکادو هستند برای زنان باردار خطرناک می باشند. زیرا برخی از این غذاها نظیر پنیرهای نرم وارداتی ممکن است آلوده به باکتری ویستریوز باشند که می تواند برای جنین کشنده باشد. پس توصیه می شود آن را بطور تازه خریداری و مصرف نمایید.

در طول دوران بارداری مادران باید مراقب مصرف غذاهایی که ممکن است با واکنش های الرژیک همراه باشند ، بوده و از مصرف آنها اجتناب نمایند.اگر شما نسبت به این میوه حساسیت دارید سعی نکنید آن را در دوران بارداری مصرف کنید. فراموش نکنید که در حین شستن میوه ها و سبزیجات از محلول های تمیز کننده استفاده کنید تا هرگونه آفت یا باکتری را از بین ببرند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: