اکثر ما در برنامه ی غذایی خود یک فنجان چای یا قهوه را هنگام صبحانه داریم . اما عده ی کمی از فواید نوشیدن چای گرم در آغاز روز آگاهی دارند.

چای یا قهوه ی روزانه به شما انرژی بیشتری می بخشد . علاوه بر این ، شما می توانید این نوشیدنی گرم را به ماده ای برای افزایش سوخت و ساز بدن خود تبدیل نمایید. اضافه کردن بعضی از مواد غذایی به نوشیدنی گرم وعده ی صبحانه ، به شما کمک می کند تا کالری بیشتری بسوزانید.

این مواد شامل موارد زیر می شوند :

روغن نارگیل روغن نارگیل یک معجزه ی طبیعی است که موارد استفاده ی بسیار زیادی نیز دارد. در روغن نارگیل اسید چرب هایی یافت می شوند که بعد از مصرف از طریق گوارش به کبد رفته و به جای چربی مستقیما به انرژی تبدیل می گردند. همچنین این ماده با افزایش سوخت و ساز بدن به مصرف چربی های ذخیره شده کمک می کند.

عسل

به طور کلی ویتامین ها و مواد معدنی روی چربی سوزی تاثیر بسزایی دارند و از آنجایی که عسل منبع غنی مواد مغذی به حساب می آید ، مصرف آن همواره توسط متخصصان توصیه می گردد.

عسل سرشار از قند است ، اما از نوع طبیعی که برای تولید انرژی در بدن ضروری می باشد. علاوه بر این ، در عسل میزان زیادی ویتامین B6 ، فولات ، ویتامین C ، نیاسین ، ریبوفلاوین و مواد معدنی بیشمار مثل آهن ، کلسیم ، سدیم ، زینک ، پتاسیم و فسفر وجود دارد .

عسل به طور موثر قادر به کاهش استرس و تنظیم کلسترول خون می باشد . اما فقط از عسل خام استفاده کنید.

دارچین

دارچین یکی از مفید ترین ادویه ها است که با التهاب مبارزه می کند و به دلیل میزان آنتی اکسیدان بالا ، رادیکال های آزاد را خنثی می نماید.

دارچین با افزایش سوخت و ساز قند ، قند خون را کاهش می دهد . دارچین همچنین با تبدیل چربی و قند به انرژی ، مانع تجمع آنها در بدن می شود. بهترین انواع دارچین کاسیا و سیلان نام دارند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: