قانون نانوشته ای وجود دارد که می گوید افرادی که با کمبود وقت مواجه هستند و همیشه برای رفتن به محل کار خود استرس دارند ، وعده ی صبحانه را به دلیل کمبود وقت نادیده می گیرند.این دسته از افراد معمولا خوب نمی خوابند و به جای صبحانه ای سالم ، به یک فنجان قهوه بسنده می کنند. اگر هم صبح ها قهوه می نوشید ، قهوه ی بدون کافئین را امتحان کنید.

ویتامین های گروه B یا همان B کمپلکس برای سیستم عصبی انسان مثل غذا هستند. در ماست ریبوفلاوین یا همان ویتامین B2 ، کوبالامین یا همان ویتامین B12 و اسید پانتوتنیک یا همان ویتامین B5 وجود دارد.

ویتامین B6 اما به طور خاص برای عصب های سالم ، تمرکز بهتر و کاهش استرس ضروری می باشد. این ویتامین کنترل بسیاری از پروسه های موجود در بدن انسان ، مثل ساختار آمینو اسید ها و در نتیجه تشکیل ساختمان پروتئین ها ، یعنی سلول ها و بافت بدن ، را بر عهده دارد .

در یک کلام ، فرمان بدن به دست ویتامین B6 است. این بدان معناست که این ویتامین تعادل در هورمون ها را نیز تحت کنترل دارد و همچنین فراموش نکنید خون هم نوعی از پروتئین به شکل مایع است که این ویتامین در ساختار آن نقش دارد.

بدون ویتامین B6 هیچ پروتئینی در بدن انسان ساخته نمی شود ، بدون پروتئین هیچ هورمونی وجود ندارد و بدون هورمون ها عملکرد کل بدن تحت تاثیر قرار می گیرد . از جمله ی این هورمون ها می توان به سروتونین ، دوپامین و ملاتونین اشاره کرد که همگی با هم ساعت بیولوژیک بدن ، خواب ، قدرت یادگیری و عملکرد شناختی و احساسات را برنامه ریزی می کنند. حال به اهمیت ویتامین B6 با اطمینان بیشتری پی می برید.

این ویتامین همچنین در ساختار برخی از انتقال دهنده های عصبی نقش دارد. انتقال دهنده های عصبی در واقع انتقال پیام از نقطه ای به نقطه ی دیگر بدن را ممکن می سازند. کمبود این ویتامین در بدن منجر به بروز اختلالات عصبی و روحی می گردد .

همین موارد نیز ماست را به یکی از بهترین گزینه ها برای صبحانه ای سالم تبدیل می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: