عسل یکی از سالم ترین خوراکی ها است و فواید بسیار زیادی برای سلامتی فراهم می آورد. عسل همچنین در درمان بسیاری از بیماری های مزمن مفید و موثر می باشد.

متاسفانه ، عسل های تقلبی زیادی در بازار وجود دارند و تحت عنوان عسل خام ، اورگانیک و با قیمتی بسیار پایین به فروش می رسند.

در یکی از تحقیقات اخیر مشخص شده بیش از 76 درصد از عسل های موجود در بازار ، تحت تاثیر پروسه ای به نام فراتصفیه تولید شده اند.

در این پروسه ناخالصی هایی مثل موم و گرده ی گل از عسل گرفته می شود . کارخانه داران ادعا می کنند این کار برای افزایش ماندگاری محصول ضروری است و از عمل تبلور پیشگیری می نماید.

محققان دریافته اند هدف از این پروسه در واقع پنهان کردن اصالت عسل می باشد . در چین ، تولید کنندگان ، عسل را با آنتی بیوتیک های غیر قانونی و فلزهایی برای انجام پروسه ی تصفیه سازی آلوده می کنند و همین موضوع هم تشخیص اصالت عسل را دشوار می سازد .

بنابراین ، بهتر است از خرید عسل های تقلبی و غیر اصل اجتناب کنید ، زیرا حذف گرده های گل علاوه بر کاهش فواید عسل ، تشخیص محل تولید آن را نیز دشوار می سازد .

چطور می توان عسل غیر طبیعی را شناسایی کرد عسل خالص بعد از گذشت زمان دچار تبلور می شود و یا به اصطلاح شکرک می زند . اگر اینطور نشد ، عسل شما اصل نیست . روی برچسب عسل را بخوانید ، اگر در آن گلوکز تجاری و یا شربت ذرت وجود داشت ، از خرید آن صرف نظر کنید. کمی ید در لیوان بریزید و کمی عسل به آن اضافه نمایید. اگر عسل به آبی تغییر رنگ داد ، در آن نشاسته ی ذرت وجود دارد. چند قطره سرکه در یک لیوان آب بریزید ، کمی عسل به آن اضافه کنید اگر در آن کف و فوم بوجود آمد ، عسل ناخالصی دارد. عسل را با یک چوب کبریت آتش بزنید . اگر عسل آتش گرفت ، خالص نیست. یک قاشق عسل را به یک لیوان آب اضافه نمایید ، اگر عسل حل شد ، خالص نیست و یا کیفیت بسیار پایینی دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: