این روزها از هر فرد معمولی درباره ی اهداف او سوال کنید بی درنگ پاسخ خواهد داد : کاهش وزن ! این هدف هم معمولا در راستای برخورداری از ظاهری زیبا می باشد. البته کاهش وزن فوایدی بسیار مهم تر از آنچه در آیینه می بینید خواهد داشت و در راستای این هدف ، مواد غذایی چربی سوز به شما کمک خواهند کرد.

مصرف مواد غذایی چربی سوز، وزن اضافه را از بین می برد و اثر مثبت روی بیماری دیابت دارد . همچنین این مواد خطر ابتلا به چاقی مزمن ، که بیماری های دیگر را نیز در پی خواهند داشت ، را کاهش می دهند. مواد غذایی چربی سوز سطح انرژی بدن شما را افزایش داده و به طور کلی احساس سلامتی بیشتری به شما می بخشند.

اگر علاقه به شناخت این دسته از مواد غذایی دارید ، این مقاله را مطالعه نمایید :

سرکه سیب این محصول خانگی با کاهش اشتهای افراد به قند و شکر ، به کاهش وزن کمک می کند. مصرف سرکه سیب قبل از وعده های غذایی به شما احساس سیری می دهد . علاوه بر این ، با روشی کاملا طبیعی به سم زدایی از بدن می پردازد و pH محیط معده را نیز تنظیم می نماید. به دلیل اسیدی بودن سرکه ، بهتر است قبل از آسیب زدن به خودتان یک یا دو قاشق غذاخوری از آن را در یک لیوان آب ریخته و بنوشید .

فلفل قرمز این ادویه فقط برای افزایش میزان تندی غذای شما مفید نیست . فلفل قرمز توانایی بدن در چربی سوزی و بالا بردن سطح انرژی را افزایش می دهد . فلفل قرمز همچنین در افزایش سوخت و ساز بدن مفید است و از همین طریق هم به کاهش وزن کمک می کند.

دانه ی چیا ( تخم شربتی )

این دانه ها که اصالتا به مکزیک تعلق دارند ، یکی از مغذی ترین مواد و چربی سوزی واقعی هستند. نه تنها مصرف دانه ی چیا انرژی را در بدن افزایش می دهد ، بلکه به دلیل جذب آب توسط این دانه ها پروسه ی هضم را بهبود می بخشند . همین هم سبب کاهش احساس گرسنگی و اشتها به مواد شیرین خواهد شد .

مرغ

اگر در تلاش برای وزن کم کردن هستید ، مرغ یکی از بهترین غذاهای چربی سوز است . تنها سه اونس گوشت مرغ ، به اندازه ی یک کف دست ، حدود 37 درصد از نیاز روزانه ی بدن به پروتئین را تامین خواهد کرد. این ماده ی مغذی نیز به حفظ انرژی بدن ، بهبود ماهیچه ها و احساس سیری کمک می کند. فقط تا حد امکان از مرغ اورگانیک استفاده کنید.

روغن نارگیل همه چربی ها یکسان نیستند . در واقع ، روغن نارگیل یکی از سالم ترین و طبیعی ترین چربی ها است . این روغن هم به کاهش وزن و هم کاهش چربی بدن کمک می کند و تیروئید را در شرایط خوبی قرار می دهد. چربی های گیاهی را با روغن نارگیل ، برای پخت و پز ، جایگزین کنید تا چربی سوزی را افزایش دهید.

سبزیجات چلیپایی نه تنها سبزیجات چلیپایی ، مثل کلم و گل کلم ، سرشار از مواد مغذی مفید هستند ، بلکه در چربی سوزی هم حرف اول را می زنند. زیرا این سبزیجات بیشترین فراوانی را از نظر ویتامین ها و مواد معدنی دارد . نسبت کالری به مواد مغذی در این سبزیجات نشان می دهد با مصرف آنها شما تنها منبعی از ویتامین ها و مواد معدنی را می خورید که به کاهش وزن نیز کمک می کند.

گریپ فروت پرتغال تنها میوه از دسته ی مرکبات نیست ، گریپ فروت هم یکی دیگر از میوه های خوشمزه ی این دسته می باشد و خوشبختانه یکی از مهمترین مواد چربی سوز به حساب می آید. آنزیم های موجود در این میوه قند بدن را در هم می شکنند و به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کنند .

سبزیجات برگی سبزیجات برگی سبز مثل اسفناج سرشار از مواد مغذی از جمله آهن هستند. این مواد چربی سوز به ماهیچه ها برای عملکرد بهتر کمک می کنند و چربی ها را ، خصوصا بعد از انجام تمرینات ورزشی ، می سوزانند. در این نوع از سبزیجات همچنین ویتامین K وجود دارد که برای پیشگیری از پوکی استخوان و داشتن استخوان های سالم در دوران سالخوردگی ضروری است.

چای سبز نوشیدن چای سبز به طور منظم چربی بدن و کلسترول خون را کاهش می دهد . علاوه بر این ، به بدن شما برای بازیابی انرژی بعد از انجام تمرینات ورزشی سخت کمک می کند. هیچ نوشابه ی انرژی زایی خواص چای سبز را نخواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: