حتما تا کنون اسم روغن های زیادی را به عنوان سالم و مناسب برای آشپزی شنیده اید. اما با وجود روغن های بسیار متنوع و اطلاعات نادرستی که درباره ی همه ی آنها وجود دارد ، انتخاب بهترین روغن و سالم ترین ها برای آشپزی کمی دشوار به نظر می رسد.

بهترین روغن برای آشپزی احتمالا درباره ی رژیم غذایی مدیترانه ای کمی اطلاعات دارید . این نوع از برنامه ی غذایی بیشتر به دلیل استفاده ی زیاد از روغن زیتون مورد ستایش قرار می گیرد. روغن زیتون ، به فرم خام آن ، یکی از سالم ترین روغن ها محسوب می شود . اما نباید با این روغن آشپزی کنید. درباره ی دلیل این موضوع بعدا توضیح خواهیم داد ، اما بهتر است بررسی کنیم روغن زیتون چطور تهیه می شود.

روغن زیتون را از میوه ی درخت زیتون می گیرند. انواع مختلفی از روغن زیتون وجود دارند که به شما در تصمیم گیری درباره ی چگونگی استفاده از روغن کمک می کنند.

انواع روغن زیتون : روغن زیتون فرابکر روغن زیتون بکر روغن زیتون بکر معمولی

کاشت و برداشت زیتون قدمتی بیش از هزاران سال دارد . یکی از مهمترین خطرات استفاده از روغن زیتون در آشپزی این است که این روغن در درجه ی 200 فارنهایت تجزیه می شود . همچنین روغن زیتون روی حرارت مداوم و طولانی مدت اکسیده و هیدروژنه می گردد .

نکته ای که باید درباره ی هر روغنی به آن توجه کنید ، درجه حرارتی است که در آن روغن دود می کند . این درجه حرارت که در آن از روغن دود بلند می شود ، در واقع حرارتی است که روغن شروع به تجزیه شدن می کند.

پس برای انتخاب روغن متناسب با روش آشپزی خود به نقطه ی حرارت و دود روغن های مختلف توجه نمایید.

روغن نارگیل روغن نارگیل هم از قسمت گوشتی این میوه گرفته می شود. برای سال های بسیار زیاد روغن نارگیل ، اولین منبع مورد استفاده در آشپزی محسوب می شد. روغن نارگیل به این دلیل که دیر اکسید می شود و در برابر فاسد شدن در درجه حرارت بالا مقاومت می کند ، برای آشپزی و به طور کلی سلامت بدن انسان بسیار مفید است.

فواید روغن نارگیل را می توان بی شمار دانست و به همین دلیل به اشاره به تنها بخشی از این فواید به طور خلاصه بسنده می کنیم :

مراقبت از مو ، مراقبت از پوست ، پیشگیری از بیماری های قلبی ، کمک به کاهش وزن ، ایجاد تعادل در کار غده ی تیروئید و آنزیم های بدن ، کمک به گوارش بهتر ( مواد مغذی موجود در روغن نارگیل از سوء هاضمه پیشگیری می نماید ) ، بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن .

همانطور که گفتیم ، امروزه روغن های بسیار زیادی با برند ها مختلف در بازار وجود دارند ، آنچه اهمیت دارد این است که با تحقیق و مطالعه روغن خود را انتخاب کنید و به تفاوت روغن های مناسب برای سرخ کردن مواد غذایی و یا استفاده روی سالاد و دیگر غذاها توجه کافی نشان دهید .

روی برچسب روغن ها را بخوانید و روغن با کیفیتی را انتخاب کنید که هیدروژنه نشده باشد . برای انتخاب روغن به سلامت خود و میزان فواید آن هم توجه کنید و تحت تاثیر تبلیغات تجاری پر زرق و برق قرار نگیرید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: