یاس گیاهی گل ده است که در نواحی استوایی بیشترین رویش و فراوانی را دارد. وقتی این گیاه را با چای سبز مخلوط می کنید به اکسیری جادویی دست می یابید که زندگی بدون آن برایتان دشوار خواهد بود . علاوه بر طعم و رایحه ی بی نظیر ، چای سبز یاس فواید زیادی برای سلامتی دارد . با توجه به همین خواص و فواید ، جای تعجبی نیست که از یاس با عنوان هدیه ی خداوند یاد می شود .

مبارزه با باکتری ها

چای یاس نه تنها دستکش های بوکس خود را همیشه برای مبارزه با باکتری ها به دست دارد ، بلکه به بدن برای ساخت باکتری های مفید کمک می کند .

کاهش وزن

این چای حاوی کاتچین است که خواص چربی سوزی دارد و به همین دلیل به کاهش وزن کمک می کند . چای یاس این کار را با افزایش سوخت و ساز بدن انجام می دهد . مطالعات نشان می دهد افرادی که چای سبز یاس می نوشند ، با سرعت بیشتری وزن کم می کنند.

آروماتراپی

یاس خود خواص درمانی بسیاری دارد و بنابراین برای آروماتراپی بسیار مناسب است . تحقیقات نشان می دهند استنشاق یاس به تنهایی ضربان قلب را تا حدی کاهش می دهد و هم برای اعصاب و هم خلق و خوی افراد آرامش به همراه می آورد .

پیشگیری از سرطان

چای یاس سرشار از آنتی اکسیدان است که خود خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد . زیرا آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند و همین رادیکال های آزاد ممکن است دلیلی برای ایجاد سرطان باشند.

ضد سالخوردگی

رادیکال های آزاد همچنین می توانند به تخریب سلول های پوست بپردازند و از بازسازی و جوانسازی آن پیشگیری نمایند . پس فایده ی دیگر آنتی اکسیدان ها مبارزه با پروسه ی سالخوردگی می باشد . چای یاس هم همانطور که گفته شد سرشار از آنتی اکسیدان است .

بهبود جریان خون مطالعات ثابت کرده یاس قادر به بهبود جریان خون می باشد و به همین دلیل هم از بروز بیماری هایی مثل گرفتگی رگ ها ، آسیب های مغزی و ترومبوز پیشگیری می نماید.

سلامت قلب چای یاس کلسترول خون و چربی های مضر را کاهش می دهد . علاوه بر این ، از شکل گیری کلسترول مضر به طور کلی پیشگیری می نماید. همین موضوع هم در پیشگیری از بیماری های قلبی و سکته موثر است .

کاهش استرس در طول تاریخ یاس به عنوان ماده ای ضد افسردگی و کاهش دهنده ی استرس شناخته می شده که از خواص درمانی آن محسوب می شود. از یاس در آیین بودایی استفاده های زیادی می شد.

پیشگیری از سرما خوردی خواص ضد ویروس و ضد باکتری چای سبز یاس به پیشگیری از آنفولانزا و سرماخوردگی می پردازد. همچنین نوشیدن چای در طول دوره ی بیماری به بازیابی سلامتی کمک می کند .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: