درمان طبیعی که در این قسمت به شما معرفی می کنیم برای سلامتی بسیار مفید است ، زیرا عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد ، با عفونت مبارزه می کند ،سطح کلسترول خون را کاهش می دهد و به پاکسازی عروق می پردازد.

این ترکیب درواقع دستوری بسیار محبوب در آلمان است که سلامت عمومی بدن را ارتقاء می بخشد و شامل ترکیبات پرطرفدار و مفید می باشد. این ترکیبات شامل سیر ، لیمو و زنجبیل می شوند.

همانطور که می دانید ، لیمو یکی از سالم ترین میوه ها است . این میوه سرشار از ویتامین C بوده که محیط بدن را قلیایی می نماید و به همین ترتیب نیز مانع بروز بیماری های مختلف می شود و عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد .

در طرفی دیگر ، سیر ، آنتی ویروس ، آنتی باکتری و ضد عفونتی قوی است . همچنین ترکیب فعالی بنام آلیسین در سیر وجود دارد که یکی از مفید ترین ها بحساب می آید . در سیر میزان زیادی ویتامین C ، ویتامین B6 ، منگنز و فیبر یافت می شود .

زنجبیل اما با التهاب مبارزه می کند ، مشکلات گوارشی را برطرف می نماید و در درمان بسیاری از بیماری ها و کاهش درد موثر است .

چگونگی تهیه ترکیب

مواد لازم : 4 عدد لیموی با پوست ، 4 خوشه ی سیر ، نزدیک به 4 سانتی متر ریشه ی تازه زنجبیل و 2 لیتر آب .

اول لیمو ، سیر و زنجبیل را خوب بشویید . لیمو را به قطعات کوچک تر ببرید . سیر و زنجبیل را نیز پوست بگیرید و تمام این مواد را در مخلوط کن بریزید و ترکیب نمایید. سپس ترکیب را در یک تابه روی حرارت قرار دهید تا گرم شود . آب را به آن اضافه نمایید و هم بزنید تا مواد به جوش آید . حال حرارت را خاموش کرده و اجازه دهید ترکیب خنک شود . می توانید این ترکیب را در بطری هایی در فریزر نگهداری نمایید.

یک لیوان از این ترکیب را هر روز صبح با معده ی خالی بنوشید . شب ها و دو ساعت قبل از خواب هم لیوان دوم را بنوشید. بطری را قبل از مصرف خوب تکان دهید ، زیرا زنجبیل ته نشین می شود .

به خاطر داشته باشید ضمن پخت ، بوی سیر به دلیل وجود لیمو و زنجبیل از بین می رود ، پس نگران بوی بد سیر نباشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: