پیشگیری از سرطان

این میوه خوشمزه حاوی عوامل ضدسرطان می باشد که می تواند توانایی بدن شما را برای مبارزه با رادیکال های آزاد افزایش دهد. رادیکال های آزاد مواد زائد حاصل از متابولیسم سلولی هستند که می توانند سلول های سالم را به نوع جهش یافته سرطانی تبدیل کنند و به سیستم های مختلف اعضای بدن آسیب بزنند. آنتی اکسیدان های موجود در این میوه به از بین بردن رادیکال های آزاد کمک کرده و در نتیجه سلامت کلی را برای شما به ارمغان می آورد. خرمالو دارای سطوح بالایی از ویتامین C و ویتامین A و همچنین ترکیبات فنلی مانند کاتچین است که بطور مستقیم به جلوگیری از انواع سرطان کمک می کند. بنابراین افزودن خرمالو به رژیم غذایی می تواند از شما در برابر ابتلا به برخی از بیماری ها از جمله سرطان محافظت کند.

سیستم ایمنی بدن مرتبط با خاصیت آنتی اکسیدانی و ضدسرطانی این میوه می توان گفت که در تقویت سیستم ایمنی بدن نیز نقش دارد. خرمالو حاوی اسید اسکوربیک ( ویتامین C) است و هر یکعدد خرمالو حدود 80 درصد از نیاز روزانه مواد مغذی را برای بدن شما تامین می کند. ویتامین C باعث تحریک سیستم ایمنی بدن می شود و در تولید سلول های سفید خون که خط اصلی دفاع از بدن در برابر عفونت های میکروبی ، ویروسی و قارچی هستند ، نقش دارد.

گوارش

همانند بسیاری از میوه ، خرمالو منبع خوبی از فیبر است و تقریبا 20% از نیاز روزانه فرد را تامین می کند. فیبر کمک می کند تا مواد غذایی در بدن فرآیند کارآمدتری داشته باشند و در نتیجه به حرکت غذا در دستگاه گوارش و افزایش ترشحات شیره معده و گوارش کمک کرده ، همچنین شما را از ابتلا به سرطان کولورکتال و دیگر بیماری های مشابه حفاظت می کند. بعلاوه در کاهش وزن و عدم جذب چربی ها نیز نقش دارد.

خواص ضد تومور

همراه با خواص آنتی اکسیدانی که در کاهش سرطان نقش دارند ، شما همچنین می توانید خواص ضد تومور را به ویژگی های این میوه بیفزایید. خرمالو حاوی بتولینیک اسید است که یک ترکیب ضدتومور اثبات شده بشمار می آید. این امر می تواند شانس ابتلا به تومورهای آپوپتوز را کاهش دهد. اگر شما در حال حاضر مبتلا به تومور هستید به این شیوه می توانید سایز آن را کاهش داده و از متاستاز آن جلوگیری نمایید.

خواص ضد پیری

خرمالو سرشار از ویتامین است ، بخصوص ویتامین A ، بتاکاروتن ، لوتئین ، لیکوپن و کریپتوکسانتین در آن به چشم می خورند. این امر می تواند بعنوان آنتی اکسیدان در بدن عمل کرده و همچنین بطور خاص برای کاهش استرس اکسیداتیو و جلوگیری از پیدایش آثار پیری زودهنگام ، چین و چروک ، لکه های افزایش سن ، بیماری آلزایمر ، خستگی ، از دست دادن بینایی ، ضعف عضلانی نقش مهمی ایفا می کند.

سلامت چشم ها

برخی از ترکیبات موجود در خرمالو خواص اثبات شده ای برای چشم ها دارند.لوتئین یکی از عضوهای مجموعه ویتامین B است که بطور مستقیم در بهبود سلامت چشم ها بعنوان یک آنتی اکسیدان نقش دارد. مطالعات نشان می دهد که آن در کاهش دژنراسیون ماکولا ، اب مروارید و شب کوری نقش دارد.

فشار خون

پتاسیم یکی از مواد معدنی است که به میزان قابل توجهی در خرمالو یافت می شود. پتاسیم می تواند بعنوان یک گشاد کننده عروق و کاهش فشار خون عمل کند که در نتیجه افزایش جریان خون به نقاط مختلف بدن را سبب می شود. فشار خون پایین همچنین سبب کاهش فشار بر روی سیستم قلبی و عروقی و جلوگیری از بیماری های قلبی می گردد. خرمالو حاوی ترکیبات مختلف آلی است افت فشار خون بیشتر سبب گشاد شدگی عروق قلبی می گردد. پس این یک میوه خوب برای قلب بشمار می آید.

گردش خون

همراه با کاهش فشار خون ، خرمالو مس را فراهم می کند که یک عنصر ضروری در ایجاد سلول های قرمز خون جدید می باشد. بدون مس شما نمی توانید مواد مغدی ضروری را جهت ساخت هموگلوبین اضافه جذب کنید. افزایش گردش خون سلول های قرمز خون سالم عملکرد شناختی ، عضلات ، متابولیسم و سطح انرژی و همچنین ترمیم زخم و رشد سلولی را افزایش می دهد. فعالیت متابولیک

خرمالو حاوی عناصر ویتامین ب کمپلکس از جمله پیریدوکسین ، اسید فولیک و تیامین است که همه نقشی اساسی در فرآیندهای مختلف آنزیمی و عملکرد های متابولیکی در سراسر بدن دارند ، بنابراین نگه داشتن آن در سطح بالا بدین معنا است که سیستم بدن شما به نحواحسن عمل خواهد کرد که این امر سوخت و ساز بدن را افزایش خواهد داد. این امر سطح انرژی ، افزایش تون عضلانی ، بهبود هضم و تقویت سیستم ایمنی بدن را موجب می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: