طب فشاری نوع بدون نیاز به سوزن طب سوزنی سنتی چین است. هنگامی که نقاط وارد کردن سوزن دچار احتقان یا انسداد می شوند درد یا ناراحتی در یک سطح فیزیکی به وجود می آید.

در طب فشاری با وارد آوردن فشار عمیق ولی ملایم بر نقاط مخصوص وارد کردن سوزن در طب سوزنی، انرژی مسدود شده آزاد و به راحتی جاری می شود و در نتیجه، بدن و روان فرد آرامش پیدا می کند و ناراحتی و استرس از بین می رود. احتمالا طب فشاری بی دردسرترین و ماهرانه ترین نوع هنر درمان استرس و بیمای های مرتبط با آن است و به درمان اختلالات زیر که ناشی از استرس هستند بسیار کمک می کند: سردرد، درد گردن و شانه، دردهای مختلف، آلرژی ها، میگرن، ناراحتی های قاعدگی، عدم تعادل های زمان یائسگی، خستگی، اضطراب، بی خوابی، مشکلات هاضمه ای، تهوع، مشکلات گوارشی، خستگی چشم، کمردرد و بیماری های مزمن.

طب سوزنی (acupuncture)

متداولترین درمان مورد استفاده در کشور چین است و تعادل داخلی بدن را با تسهیلی جریان انرژی زندگی در آن برقرار می کند. وقتی انرژی زندگی (Chl /Q1) در داخلی بدن راکد شود هر نوع بیماری جسمی و روانی در اثر آن ایجاد خواهد شد. به منظور ترمیم و برقراری دوبارہی این انرژی سوزن هایی به داخلی مسیرهای انرژی (meridianS) وارد می کنند. بر اساسی علم طب سوزنی بیش از ۳۵۰ نقطه در بدن وجود دارند که می توان با وارد نمودن سوزن به آن، بیماری های مختلف را درمان کرد. تعداد زیادی از بیماری های عصبی اسکلتی عضلانی ناشی از استرس به طور موفقیت آمیز با طب سوزنی درمان می شوند. بیماری های زیر که در ارتباط با استرس هستند، از سوی سازمان بهداشت جهانی، به طور مؤثر به وسیله ی طب سوزنی قابل درمان دانسته شده اند:

سردرد و میگرن، نورآلژی عصب سه قلو، فلج بعد از سکته ی مغزی، بیماری منیر، اختلال عصبی عملکرد مثانه، شب ادراری، درد تکصبمبیی بینی دنده ای، دردی که از گردن با بازو منتشر می شود، بیماری شانه ی منجمد یا آرنج تنیس بازان، درد سیاتیک، کمردرد.

طب سوزنی همچنین برای درمان بیماری های ناشی از استرسی حاد و مزمن، مانند اضطراب، خستگی مزمن، سندرم روده ی تحریک پذیر، پرفشاری خون، بی خوابی، نشانه های یائسگی و افسردگی مؤثر است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: