امگا- ۳: تحقیقات نشان داده است روغن ماهی که سرشار از امگا- ۳ است خاصیت ضد آفتاب روی پوست دارد.

رژیم غذایی که سرشار از امگا- ۳ باشد خورشید روی بدن کمتر می شود. در یک تحقیق، افراد روغن ماهی را به رژیم (مینیمم میزان ارتیما) در آنها افزایش یافته بود. محققان بر این باورند که روغن ماهی که دارای فاکتور محافظت کننده از پوست است (SPF)، خیلی بیشتر از ضد آفتاب های دیگر از پوست محافظت می کند. تحقیقات دیگر نیز همه نظرات مشابهی دارند. به معنای دیگر حتی میزان خیلی کم از روغن ماهی تأثیر قابل توجهی در محافظت از پوست در مقابل اشعه خورشید دارد. در میان لیست نه مورد غذای زیبایی من میتوانید از سالمون، اسفناج و گردو اسیدهای چرب امگا - ۳ را دریافت کنید. منابع دیگر از جمله شاه ماهی، ساردین، قزل آلا، تخم گیاه کتان، تخم شاهلانه، تخم کدو، سویا و غلات است.

ویتامین ها و ضد آفتاب ها: آیا ویتامین ها هم به اندازه ضد آفتاب ها میتوانند محافظ خوبی در برابر صدمات اشعه ماوراء بنفشی باشند؟ طبق تحقیقات پاسخ مثبت است. ترکیب ویتامین C و E در ضد آفتاب می تواند مفید باشد. مطالعاتی که در دانشگاه «دوک» انجام شده حاکی از این است که وقتی به پوست توسط اشعه خورشید صدمه وارد می شود ترکیب ویتامین C و E چهار برابر بیشتر از کرم های ضد آفتاب در ترمیم و بازسازی پوست مؤثر است. به علاوه ویتامین ها از آسیب DNA در سلول های پوستی که منجر به سرطان پوست می شیود جلوگیری میکنند.

چگونه میتوان ویتامین ها را به SPF" ربط داد؟ به طور کلی می توان گفت شما قادرید میزان خاصیت ضدآفتاب SPF را با افزودن ویتامین های C و E براساس طبقه بندی ۱ تا ۴ بالا ببرید. به معنای دیگر اگر SPF شما ۱۵ باشد با افزودن این ویتامین ها میتوان آن را به ۱۹ رساند.

برنامه رژیم زیبایی

برای حفاظت از پوست در برابر خورشید

کاروتنوئید بیشتر مصرف کنید مانند بتاکاروتن و لیکوپن

یک تکه کوچک شکلات تلخ بخورید، البته توجه کنید که فلاوانل زیادی داشته باشد.

تا میتوانید چای سبز بنوشید، این نوشیدنی فواید بیشماری دارد.

ماهی و دیگر غذاهای سرشار از امگا- ۳ را به هر وعده از رژیم غذایی تان اضافه کنید.

ورای تصور: آیا باور می کنید که یکی دیگر از مواد خوراکی و مغذی که از بدن در برابر اشعه خورشید محافظت می کند از جوانه بروکلی ساخته شده است؟ علیرغم اینکه خورده می شود، اما روش کار آن همانند ضدآفتاب نیست و مانع داخل شدن اشعه آفتاب به داخل پوست نمی شود بروکلی فعالیت خود را در داخل پوست انجام میدهد به این شکل که با افزایش تولید آنزیمهای محافظ از پوست در برابر صدمات اشعه ماوراء بنفشی از سلول های پوستی محافظت میکند. بروکلی را باید چند روز قبل از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب مصرف کرد، زیرا عملیات حفاظتی آن چند روز طول می کشد.

برنامه رژیم زیبایی

برای افزایش جریان خون در پوست

اسیدهای چرب امگا- ۳ را بیشتر مصرف نمایید. از ماهیهایی چون ساردین، قزل آلا و شاه ماهی استفاده کنید. گردو، اسفناج، تخم کتان، شاهدانه، تخم کدو و سویا را به رژیم غذایی تان اضافه کنید.

گردو را به سالادتان اضافه کنید و حتی میتوانید صبحها داخل شیرتان بریزید. دستورالعملهای غذایی مرا در فصل ۹ مطالعه کنید. منابع دیگر الی - آرجینین که یک ماده جادویی است علاوه بر گردو در بادام زمینی، بادام، تخم آفتابگردان، فندق، پسته، تخم شاهدانه، میگو، تخم مرغ و سویا یافت می شود.

همچنان ادامه دهید - نوشیدنیهای دارای فلاوانلی بالا را بنوشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: