خیلی از خوداکی ها مانند بسیاری از انواع شیرینی ها،بیسکویت ها و چیپس ها، پر از چربی اشباع شده، چربی trans ،کلسترول، سدیم و کالری هستند.البته ایت به این معنا نیست که در فاصله بین دو غذا هیچ چیز نخورید.

لیست خوراکی های زیر را در دسترس بگذارید به خاطر داشته باشید که مثلا خیلی از آن هایی که چربی اشباع شده کمتر دارند ممکن است کالری بیشتر داشته باشند بنابراین مواظب باشید که‌چقدر می خورید بخصوص وقتی می خواهید وزنتان زیاد نشود در زیر خوارکی های سالم تر و کم چربی تر که می توانید بین دو غذا بخورید آنده است.

آب میوه خالص شیر کم چربی یا بدون چربی ماست کم چربی و یا بدون چربی،شربت شیرینی ها،بیسکوییت های کم چربی انواع بیسکوییت یا شیرینی که با آرد برنج یا آرد گندم سیاه و بدون نمک یا با سدیم کم دریت شده اند. بیسکوییت و شیرینی های خانگی که با چربی اشباع شده،کلسترول چربی trans و نمک کمتر درست شده اند. آب نبات و ژله میوه های تازه یا خشک شده یا کنسرو شده در آب خود میوه سبزی جاتی مثل کرفس با سس بی چربی ذرت بو داده بدون کره و نمک یا کم نمک

وقتی نمی توانید غذا درست کنید

خواص غذایی روی جعبه غذای آماده را بخوانید و سعی کنید از آن که کلسترول یا چربی اشباع شده کمتری دارد استفاده کنید سعی کنید که در سفره سبزی جات،میوه و غلات باشند یا آن ها را در کنار غذای اصلی اضافه کنید. غذاهایی را بخرید که دارای کمترین میزان چربی اشباع شده کلسترول چربی های trans چربی های هیدروژنه ( روغن های جامد) باشند چربی های trans یا اسیدهای چرب trans وقتی شکل می گیرند که روغن های نباتی را به صورت جامد در می آورند تا از آن ها مارگارین یا روغن خوراک پزی درست کنند این فرایند را هیدروژنه کردن می نامند غذاهایی که دارای چربی های trans هستند کلسترول را افزایش می دهند روی جعبه غذای آماده را بخوانید غذاهایی که روغن هیدروژنه دارند یا مقداری روغن هیدروژنه در آن ها به کار رفته مصرف نکنید هم چنین به خاطر داشته باشید حتی اگر غذایی بدون کلسترول و بدون چربی و بسیار خوب تهیه شده باشد ممکن است دارای کالری زیادی هم باشد.

غذا خوردن در رستوران

با کمی برنامه ریزی می توانید بیرون از خانه نیز غذای سالم بخورید در اینجا چند نکته را یادآکری می کنیم. شما مشتری هستید. بگویید چه غذایی می خواهید خیلی از رستوران ها آن طور که شما بخواهید غذا را برایتات آماده می کنند در هر صورت با پرسیدن چیزی را از دست نمی دهید. کم سفارش بدهید. برای کاهش اندازه غذا می توانید مثلا پیش غذا را به عنوان غذای اصلی سفارش دهید. بپرسید. تامل نکنید و بپرسید که رستوران غذا را چگونه تهیه می کند و آیا موادی را که جانشین مواد اصلی غذا شوند را به کار می برد یا نه بپرسید!

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: