گردو به واسطه وجود مس و آهن ماده خوبی برای افزایش هموگلوبین می باشد لذا برای جلوگیری از کم خونی سعی کنید کودکان را به مصرف گردو عادت دهید.

چغندر دارای روبیدیوم می باشد و این ماده به واسطه خاصیت رادیو اکتیویته ای در دستگاه هاضمه فوق العاده تاثیر دارد و به همین علت، برای اشخاص کم خون و یا کسانی که مبتلا به کمبود املاح معدنی شده اند بسیار مفید می باشد. مصرف چغندر پخته یا لبو بهترین صبحانه محسوب می شود. زیرا بدن را از سموم پاک نموده و انرژی لازم را برای بدن مهیا، و بیمار مبتلا به کم خونی را سریعا درمان می کند.

بامیه چون دارای لعاب غنی از مواد اصلی خون می باشد در درمان بیماری کم خونی تاثیر گذار می باشد.

تخم و برگ شنبلیله در بیمارانی که به آهن احتیاج بیشتری دارند جبران این کمبود را می نماید. این ماده درمان کم خونی است.

کلم بروکلی در میان سبزی های دیگر، آهن نسبتا بالایی دارد. ذخایر آهن در بدن بسیاری از خانم های زیر 500 میلی گرم توصیه شده است. این سبزی می تواند یک منبع بسیار مغذی برای تامین این ذخیره باشد.

امروزه خرما در پیشگیری از فقر آهن موثر شناخته شده است چرا که میزان آهن موجود در خرما در هر 100 گرم به 1 میلی گرم می رسد که این مقدار نسبت به سایر مواد غذایی مقدار قابل توجهی محسوب می شود.

نکته مهم: میوه، سبزیجات، آجیل، ادویه جات، درمان کننده کم خونی آلو، انار، انجیر، انگور، به، توت فرنگی، خربزه، خرما، خرمالو، موز، زرد آلو، سیب، شلیل، طالبی، گلابی، گیلاس، لیمو ترش، آرستیشو اسفناج، بادمجان، بامیه، شاهی، ترب، ترخون، چغندر، ریواس، سویا، شلغم، شنبلیله، کاهو، کدو حلوایی، کرفس، کلم، مارچوبه، پسته، فندق، کنجد، گردو، زعفران، انبه، مویز، پیازچه، عدس.

عسل علاوه بر آهن، سرشار از مس نیز می باشد که در جذب آهن موثر است.

ترکیب سیب قرمز رنده شده، عرق بیدمشک و عسل اثر بسیار خوبی در درمان کم خونی دارد.

مخلوط آب ریشه چغندر و آب هویج می تواند گلبول سرخ را بسازد. عموما خون را نیرومند کرده و در درمان کم خونی و نیروی حیات کمک می نماید.

توجه: مصرف غذاهای تصفیه شده مانند نان سفید، برنج بدون سبوس، شکر و چای باعث محروم کردن بدن از آهن و ویتامین های گروه B می شود بهتر است آهن از راه منابع طبیعی تامین شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: