انگور

میوه ای است گرم و تر، چاق کننده، صاف کننده خون و مولد آن.پوست انگور دیر هضم و مولد ریه ها و دانه آن سرد و خشک است.انگور برای درمان بیماری ها فشار خون، رماتسیم، نقرس و مسمومیت داخلی مفید استو از ابتلاء سرطان جلوگیری می کند.انگور مقوی قلب و معالج بیماری های جلدی، خونی و عصبی است.لئونست کارلیه می نویسد: «انگور برای کم خونی و مسمومیت بدن در مقابل خستگی، یا سوء تغذیه، سوء هضم، درد مفاصل رماتیسم، انسداد مجرای طحال و کبد، ورم امعاء استسقاء و یبوست، مفید است»

«همو» می نویسد: «اگر کشمش را در مدتی طولانی در آب بجوشانید جوشانده ای بدست می آید که برای سینه مفید است و برای درمان و معالجه امراض ریوی نیز مصرف می گردد و فایده می بخشد.»

هسته های انگور را اگر بکوبند و با عسل مخلوط کنند و به کسانی که دچار خلط خون شده اند بخورانند آنها را معالجه می کند.

در بیماری هایی که در اثر مسمومیت بدن تولید شده است معالجه و رژیم با انگور را توصیه کرده اند، به خصوص در بیماری های پوست، عوارض رماتسیم، چاقی، سوء هضم، بواسیر، کم خونی، عصبانیت، انسداد مجرای طحال و کبد، باید رژیم انگور گرفته شود.

نگور دارای ویتامین های «آ» و «ب» و «ث» می باشد و دارای مواد ازت و مواد قندی و نشاسته ای بوده و خاصیت ضدعفونی کننده دارد. انگور دارای قند و چربی و آلبومین و آهن و کلسیم و فسفر و پتاسیم و ارتسیک می باشد. پتاسیم آن برای بچه های با بنیه ضعیف وکم خونی بسیار نافع است.

انگور بهترین دافع مسموم بدن بوده و برای جمیع بیماران مفید است مگر مبتلایان به بیماری های قند و بیماری های جهاز هاضمه.

انگور برای سلامتی قلب، ریه و کلیه نافع است و به علت داشتن املاح پتاسیمی و مواد سلولزی ملین و مدر و برای مبتلایان به اوره خون مناسب و سازگار است.

سلامتی و نشاط شما بستگی به تغذیه خوب و مرتب بودن کار دستگاه های بدن دارد و میوه در این امر نقشی اساسی و عمده ای دارد.

کسانی از خواص حیاتی و مغذی انگور استفاده می کنند. همواره شاداب و قوی هستند.

این میوه حیاتی یک غذای کامل و یک شربت مقوی است به علت اسید موجود در آن خاصیت ضد عفونی کننده دارد و بالاخره انگور منبع بی پایان تپاس است و بچه های ضعیف و کم خون و بی اشتها حتماً باید استفاده کنند.

در ترکیب انگور 85 % آب و 43 % ازت 10تا 25 درصد مواد قندی و نشاسته ای و مقدار زیادی ویتامین ث- ب1- ب6پ پ - ویتامین آ موجود است . انگور به واسطه خاصیت مدری که موجب دفع سموم بدن می شود و با توجه به وجود ویتامین های مختلف و مواد معدنی در آن می توان آن را یکی از مفید ترین میوه ها دانست.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: