انگور به واسطه خاصیت مدری که موجب دفع سموم بدن می شود و با توجه به وجود ویتامین های مختلف و مواد معدنی در آن می توان آن را یکی از مفید ترین میوه ها دانست.

انگور برای همه مفید است و فقط بیماران مبتلا به دیابت باید کمتر میل فرمایند و انهایی که از بیماری های معده و روده ناارحتی دارند باید در خوردن ان امساک نمایند.

کشور ایران سالانه دارای محصول انگور فراوانی است که حدود 20 نوع انگور از آن به دست می آید.

تغذیه مفید و خوب مصرف کردن میوه ها، به سلامتی و نشاط ما کمک فراوان می کند. این ماشین شگفت انگیز آفرینش، این بدن انسان نیاز به مواد غذایی و ویتامین ها دارد تا سلامت بوده و خوب وظایف حیاتی و زندگی پر لذت و سعادت را ادامه دهد. میوه ها در این امر نقش اساسی و عمده ای را بر عهده دارد.

انگور در بیماری صرع

اگرچه سیب، انجیر و غوره برای بیماران صرع بسیار مفید می باشند اما هیچ کدام از آنها خاصیت آب انگور را ندارد. برای این منظور بیمار باید یک درصد و پنجاه گرم آب انگور تازه (روزی سه بار) بنوشد و تا سه ماه هر روز به این عمل مداومت بدهد تا بهبود کامل حاصل نماید. انگور و درمان جنون!

جنون یک بیماری مخصوص است و یک درمان مخصوص هم لازم دارد! اگر کسی مبتلا به جنون باشد، طبق این دستور عمل کند، ان شاء الله شفا می یابد.

چهل دانه کشمش سبز را در یک ظرف چینی محتوی 250گرم گلاب بریزید و صبح زود بعد کشمش را دانه دانه میل نموده و سپس گلاب را با مختصری شکر سرخ مخلوط کرده و بنوشید و تا 21 الی 31 روز به این عمل مخصوص مداومت بدهد شفا می یابد. انگور نیز برای جنون مفید است و مویز هم کم و بیش بیماری جنون را درمان می کند.

انگور و یبوست اطفال

آب انگور در رفع یبوست اطفال بسیار موثر است و بدترین یبوست ها را می توان با دادن یک قاشق سوپخوری آب انگور خالص درمان کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: