انار

خداوند مهربان در طبیعت بخشنده خود در هر فصل و زمان نعمت ها و میوه هایی در دسترس ما گذارده است. که سلامتی ما را تأمین و قدرت دفاعی بدن را در مقابل بیماری ها افزون می سازد در زمستان که به علت تغییر هوا و عوامل دیگر مانند باد و باران سرماخوردگی و بیماری هایی نظیر آن زیاد می شود وجود انار و لیمو ترش می تواند برای ما نه تنها شفابخش بوده، بلکه در حفظ سلامتی و جلوگیری از این گونه بیماری ها موثر باشد این خاصیت شفا بخش انار به خاطر وجود مقدار زیادی ویتامین ث و ویتامین های دیگر است.

مانند ویتامین ب1-ب2-پ-ب6 از طرفی انار دارای مواد حافظ سلامتی و زندگی می باشد. از قدیم همه شنیده بودیم که انار در شستشوی خون موثر است این خاصیت به خاطر وجود پتاسیم و منیزیم است و نیز چون فعالیت سلول های کبدی را زیاد می کند در ناراحتی های کبدی و احتقان کبد بسیار مفید می باشد و این یک حقیقت مسلم است که انار می تواند در رفع اوره و کلسترول و دفع سموم بدن موثر باشد.

اگرچه این خواص انار از روی تجربه گذشتگان ما بدست آورده اند ولی علم پزشکی و بیوشیمی برآن صحه می گذارد انار همچنین دارای کلسیم می باشد وجود این ماده دفاع بدن را در مقابل میکروب ها و بیماری افزون می نماید. به غیر از کلسیم و پتاسیم و منیزیم انار دارای فسفر- آهن و منگننز می باشد که عمل تنظیم کننده و تعادل دهنده مایعات بدن به خصوص خون را دارد .

دانستن خواص این میوه جفت و نعمت های خداداد راهی است به سوی سلامتی و نشاط.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: