خرما همچنین برای سنگ مثانه و امراض سینه مفید می باشد خرما تن را فربه و خون را زیاد می کند ولی برای دندان ها مضر است. خرما ویتامین ب و ث و قند و سلولز و مواد آلبومینوئیدی و املاح معدنی دارد و به مقدار کمتر دارای کلسیم، فسفر و آهن و منیزیوم می باشد به علت داشتن منیزیوم، خرما ضدسرطان است.

مصلح خرما، بادام و با آب انار است.

بیماران مبتلا به اسهال اگر بخواهند می توانند خرما بخورند مبتلایان به بیماری قند نیز می توانند شیره خرما بخورند. شیره خرما برای مبتلایان به اسهال نیز بسیار مفید است به خصوص چنان چه با ماست مخلوط گردیده و خورده شود فایده اش بیشتر می شود.

خوردن چند دانه خرما با شیرخالص صبح اول وقت بسیار نافع است. اگی می خواهید مسهل ملایمی میل کرده باشید، چند دانه خرما را در هنگام شب در مقداری آب بخوابانید و صبح اول وقت آن را همراه با آبش میل کنید این شربت برای مبتلایان به رماتیسم نیز نافع می باشد. در هنگام ابتلاء به خون دماغ خرما را با عصل مخلوط نموده میل نمایید.

چند دانه خرما را در آب نیمه گرم بیندازید و آن را بمالید و سپس شیره ی آن را به وسیله پارچه نازک با شیر مخلوط کرده و بخورید، این شربت بهترین داروی مقوی برای افرادی است که ضعیف هستند.

در میان اعراب ضرب المثل هایی در مورد خرما و خواص آن شایع است و خرما را یکی از میوه های بهشتی می دانند. این عقاید و نظریات نه تنها از علم و دانش پزشکی دور نیست، بلکه علم پزشکی آن را تأیید می کند. و این درست است که خرما نقشی بزرگ در سلامتی و نشاط و تقویت قوه باه دارد عده ای تصور می کنند کثرت اولاد در عرب ها به خاطر مصرف زیاد خرما می باشد.

خرما دارای 74 درصد مواد قندی قابل جذب بدن می باشد که این مواد قندی به خوبی جذب شده و انرژی کافی برای سوخت و فعالیت بدن می دهد، و نیز به مقدار کافی مواد چربی و مواد معدنی مانند کلسیم، فسفر، گوگرد، پتاسیم و آهن دارد.

و شما می دانید که کلسیم وجودش برای بدن ضروری است و آهن سازنده خون می باشد، وجود فسفر فعالیت مغزی را زیاد و تشکیل دهنده مواد هورمونی و تکمیل کننده قوه باء می باشد. وجود پتاسیم و منگنز در تعادل یون های بدن نقش موثری را دارا می باشد. از اینها گذشته ویتامین آ، نیز در فعالیت غدد بدن چه زن و چه مرد ضرورت دارد.ویتامین آ - نور چشم و فعالیت سلول ها را تشدید می کند.

ویتامین های ب قدرت عصبی و نیز نیروی جسم را فعال نگه می دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: