گردو

کثیرالغذا و دارای املاح معدنی مانند آهن و فسفر و مس و ویتامین «ب» و «ث» می باشد.

گردو ملین و مقوی باه است و برای ریه مفید بوده کرم معده را دفع می کند.

گردو برای مبتلایان به بیماری های سل و قند مفید است. «لئونس کارلیه» می نویسد:

«کسانی که مبتلی به بیماری قند (دیابت) می باشند باید 25 گرم برگ خشک گردو را در یک لیتر آب دم کنند و صبح و شب یک لیوان از آن را مصرف نمایند. یک هفته که گذشت بهبود و شفای عاجلی در حال خود احساس می کنند.»

بشما توصیه می کنیم هر روز یکدانه گردو با صبحانه میل کنید و هر شخص بالغ روزانه به یک گرم و نیم کلسیم احتیاج دارد و اطفال روزانه لااقل به دو گرم کلسیم نیازمند می باشند. گردو دارای کلسیم توأم با فسفر بوده که به خوبی جذب بدن می گردد و بر سوخت و ساز و فعالیت عضلات و اعصاب بدن ضرورت مسلم دارد.

فسفر نیز که وجودش در رشد و نمو لازم و در فعالیت و زندگی روزانه ما نقشی موثر دارد به مقدار کافی در گردو موجود است از طرفی گردو دارای قابل توجهی پتاسیم - منیزیم و آهن می باشد. وجود این مواد معدنی است که سلامتی و نشاط به ما می دهد.

مواد چربی و ازت دار گردو، نقشی را که گوشت و تخم مرغ دارد در بدن ما ایفا می کند و این نشانه ارزش غذایی و نیرو بخشی گردو می باشد. ویتامین های آ - ب 1- ب2- ب6 - پ پ- ث - ا ، کمک بزرگی در تأمین سلامتی و نشاط و زندگی ماست.گفتن خواص و ارزش حیاتی مواد ذکر شده شاید زیاد باشد فقط فراموش نکنید که روزی یک گردو با صبحانه میل کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: