گلابی

ملین و مدر و کشیرالغذاء است- گلابی ویتامین آ و ب و ث و مقداری املاح معدنی مانند آهن و منگنز و مختصری کلر و کلسیم دارد. مصرف گلابی برای مبتلایان به بیماری قند تجویز شده است.

«لئونس کارلبد» می نویسد : «مصرف گلابی ترشح بزاق دهان را زیاد می کند و در نتیجه باعث تسهیل عمل دستگاه هاضمه می گردد. املاح پتاسمی که در گلابی وجود دارد، اسیداوریک را بهر اندازه و مقداری که باشد حل می کند : به همین جهت است که کسانی که مبتلا به رماتیسم، نقرس و درد مفاصل می باشند گلابی برای آنها فوق العاده مفید است»

کسانی که مبتلا به فشارخون هستند اگر به طور مرتب گلابی بخورند و بدن آنها مواد غذایی این میوه را جذب کند، خون آنها تصفیه شده و نتیج محسوس و گرانبهایی عاید آنها خواهد گردید.

اگر بدانیم که کلسیم چقدر برای حفظ تعادل و رشد و نمو بدن ما لازم است و در تعادل انفعالات شیمیایی بدن ما عمل مهمی را انجام می دهد در تحریک عضله قلب که اساس زندگی می باشد و همچنین انعقا خون موثر است.

اگر بدانیم وجود پتاسیم چقدر برای ما و دفع سموم و حفظ تعادل یون های خون و فعالیت کلیه ها ضروریست. و اگر بدانیم که وجود آهن که یکی از ارگان های زندگی ما، یعنی برای به وجود آمدن خون و گلبول های قرمز چقدر لازم است. و اگر بدانیم که وجود منیزیم و فسفر برای حفظ تعادل و نشاط و فعالیت فکری و کار روزانه ما ضرورت حیاتی دارد.

آن وقت به این میوه خوش طعم و خوش عطر که سرشار از این مواد معدنی، یعنی کلسیم و آهن، فسفر، و منیزیم می باشد بیش از پیش توجه خواهیم کرد.

این میوه پر ارزش یا نعمت خدادادی دارای مقدار زیادی ویتامین آ - ب1-ب2- ب6 -ث بوده است. مصرف آن در نشاط و حفظ تندرستی به خوبی محسوس است.

وجود مقدار زیادی پتاسیم، موجب بهتر سوختن مواد چربی شده و نمی گذارد مواد اسیدی و چربی خون بالا رود و نیز به خاطر دارا بودن خاصیت ملین و مدری که دارد در بدن یک عمل شستشویی را انجام می دهد و موجب رفع سموم بدن می شود و نیز عمل اکسیداسیون را در بدن تسریع کرده و آن هم به دفع سموم بدن کمک می نماید.

مواد هیدرات دو کربن یا قند گلابی از لوولز و گلوکز تشکیل شده که به خوبی و به زودی جذب می شود.

با این همه خواصی که در گلابی است ولی در مبتلایان به ورم روده بهتر است آن را به صورت پخته و کمپوت میل فرمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: