گوجه سبز تقویت کننده اعصاب و رفع کننده تحریکات عصبی.

ازدیاد کننده شیر در بانوان شیرده. دفع کننده سموم بدن چون اوره، اسیداوریک کلسترول. تقویت کننده کبد و ملین و درمان کننده کودکان کم خون. گرمی هوا و فعالیت روزانه زندگی برای همه باعث خستگی شده در نتیجه قابلیت تحریک اعصاب بالا می رود.

این است که در چنین فصلی ناراحتی ها و عصبانیتها و نگرانی ها افزون می شود. گذشته از اینها در فصل گرم به خاطر عرق زیادی که شخص می کند اب بدن کم می شود، لذا فعالیت کبد و کلیه ها تخفیف می یابد از طرفی باز بدن برای مبارزه با گرما ویتامین های ذخیره خود را مصرف می کند در نتیجه سلول ها به خصصو سلول های کبدی دچار کمبود ویتامین های لازم شده و آنطور که باید وظیفه خود را در دفع سموم بدن و شستشوی خون از مواد زاید و اوره و کلسترول انجام نمی دهند.

اما آفریدگار بی همتا موهبت های گرانبهایی در دسترس بشر قرار داده تا با مصرف آن همه این عوارض و ناراحتی ها مرتفع می گردد. یکی از این مواهب پر ارزش الهی گوجه است این میوه که به نظر خیلی معمولی و بی ارزش است اگر مورد مطالعه و آزمایش قرار گیرد چون معجونی گرانبها جلوه گر می شود. گوجه در هر صد گرم ان 5/10 گرم پتاسیم دارد نشانه از مقام پرارزش آن در حفظ سلامت بدن ما می باشند مصرف روزانه گوجه به خاطر این مقدار پتاسیم باعث می شود که فعالیت سلول های کبد افزون شود و ویتامین های لازم به دستگاه های مختلف بدن برسد و کلیه بتوانند اوره، کلسترول و مواد مضر بدن را دفع نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: