و توصیه می شود همه افراد سالمندان و کسانی که دچار ناراحتی کبد، با فشار خون و زایدی اوره- کلسترول می باشند گوجه را فراموش نکنند. گوجه دارای 85 % آب که در آن گذشته از پتاسیم مقادیر زایدی کلسیم و فسفر و منیزیم و آهن محلول دارد که به خوبی جذب بدن می شود.

گوجه به خاطر دارای این چنین موادی برای کودکان بهترین داروی مشهی و بهترین وسیله رشد و نمو می باشد، گوجه در اشخاص بزرگ موجب طراوت و شادابی شده و در رفع خستگی در اثر کار زیاد و گرما به وجود آمده با مصرف گوجه رفع و درمان می شود، زیرا اول گوجه همان طور که گفتم سلول ها را شستشو داده و سموم بدن را دفع و به خاطر وجود ویتامین های مختلف به خصوص ویتامین های فاکتورهای (ب) اعصاب را تقویت و تحریکات و ناراحتی های آن را دفع می نماید. ویتامین آ و ب 1و ب 2 و ب 6 و ث به مقدار فراوانی در گوجه وجود دارد.

وجود پتاسیم و کلسیم و فسفر در گوجه باعث می شود که غدد بدن به خصوص غدد شیر فعالیت بیشتری داشته باشد در نتیجه بانوان شیرده با خوردن گوجه می توانند دارای شیرکافی با مواد قویتر و لازم باشند. آهن موجود در گوجه نیز چون به مقدار 30 گرم می باشد به خوبی می تواند در فعالیت خونسازی بدن موثر بوده و در اشخاص کم خون به خصوص کودکان رنجور شفا بخش و درمان کننده باشد با همه اینها باید دانست گوجه در بدن عمل اکسیداسیون را تسریع می کند و خود این عمل موجب بهتر دفع شدن سموم بدن می شود و نیز گوجه دارای املاحی است که با اصطلاح کولاک بوده و باعث ترشح صفرا شده و به مزاج لینت می دهد.

و خود این عمل بسیاری از ناراحتی ها را رفع می کند و همان طور که گفتیم گوجه مدر بوده و باعث رفع سموم و مواد زاید خون می شود. گوجه با این همه خواص حیاتی که دارد وجودش برای بدن لازم و به خاطر طعم مطبوع و اسانس معطر خود محرک شیمیایی و روحی خونی برای ترشحات دستگاه گوارش می باشد.

باز توصیه می کنم هرجور شده و در هر سنی که هستید از خوردن گوجه غلفت نکنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: