از لحاظ غذایی

لیموترش علاوه بر این که غذا را مطبوع و خوشمزه می سازد حاوی مقدار زیادی ویتامین «C» و ویتامین «PP» می باشد و با دانستن خواص سلامتی بخش و حیاتی این دو ویتامین به خصوص تأثیری که در مقابل بیماری ها دارد و همچنین مقاومتی که در مقابل گرما به ما می بخشد به خوبی با ارزش حیاتی و غذایی ان می توان پی برد.

این خاصیت حیات بخش و نشاط آور لیموترش از سالیان دراز مورد توجه بوده و به طوریکه پزشکانی ایرانی و مصری و رومی به خوبی به خواص زیاد آن آشنا بوده و مورد استفاده قرار می دادند.

«پلین» به اثر ضد عفونی و «ابن سینا» به اثر نیروبخش آن به قلب و معده پی برده بودند و برای استفراغ در زنان باردار، لیمو را تجویز می نمودند در قرون وسطی لیمو را برای دفع کرم روده و تب مورد استفاده قرار میدادند .

علم پزشکی امروزه همان طور که بسیاری از مجهولات جهان هستی و غذایی را حل نموده بخواص آن پی برده و به خوبی از ترکیب مواد آن آگاهی دارد. به طوری که امروزه در بسیاری از بیماری های عفونی و تب دار مانند (برونشیت، سرماخوردگی ، رماتیسم، نقرس، کمردرد، سنگ های کلیوی، مثانه به بیمار می دهند و در بیماری اسکوربوت علاج موثر و قطعی می باشد و نیز لیموترش و آب تازه آن در ضد عفونی مفید است و در موقع سرماخوردگی گریپ، یا آنزین مصرف و غرغره آن دافع بیماری می باشد.

از لحاظ زیبایی

از لحاظ زیبایی باید دانست اگر پوست شما چرب است همه روزه صبح صورت خود را با پنبه آغشته به آب لیمو پاک کنید، اگر لیمو تاج زده را مدت 20 دقیقه روی صورت خود قرار دهید، پوست شما لطیف و با طراوت خواهد شد و برای این که دست های نرم و لطیف داشته باشید، از محلول مساوی اب لیمو، گلیسرین و ادکلن بدست بمالید، ناخنهای شکننده را نیز می توان به وسیله مالیدن آب لیمو معالجه کرد.

هفته ای یکبار دندانهای خود را با آب لیمو ماساژ دهید، علاوه بر این که صاحب دندان های سفیدی خواهید شد، از نعمت لثه های قوی، نیز برخوردار خواهید گشت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: