لیمو ترش در بیماری کبد

لیموترش در برطرف کردن بیماری های کبد بسیار موثر است برای این منظور باید عصاره یک دانه لیموترش را با آب گرم مخلوط کرده بدون شکر روزی چند لیوان میل کرد.

خوردن عصاره لیمویی که روی آتش پخته شده برای رفع سوء هضم خیلی مفید ایت. برای از بین بردن اثرات سوء چربی باید بعد از تناول هر غذای خیلی چرب عصاره لااقل یک دانه لیموترش مصرف کرد.

نقرس و روماتیسم

بعضی افراد تصور می کنند میوه های ترش برای نقرس زیان آور است حال آن که برعکس میوه های ترش در درمان این نوع بیماری ها بسیار موثرند. چنان چه به بیماری مبتلا به رماتیسم بلغمی، عصاره میوه های ترش داده شود، آن را درمان می نماید، در جزء این نوع میوه ها، لیموترش است که برای کلیه بیماری های رماتیسمی نافع می باشد.

لیموترش در اختلالات متابولیک

چنان چه کسی بخواهد در امراض ناشی از اختلالات سوخت و ساز لیموترش بخورد، باید به طریق زیر عمل کند :

روز اول بیمار نباید چیزی غیر از آب بنوشد، روز دوم باید مخلوطی از عصاره لیمو و آب، چهار بار بیاشامد، روز سوم باید مخلوط عصاره لیمو و آب فوق الذکر را روزی پنج بار و روز چهارم روزی هفت بار و روز پنجم و ششم هشت بار میل کند. این افزایش تدریجی آب لیمو ترش باید به 12 بار برسد. در این موقع از مقدار مصرف لیموترش به تدریج کاسته شود، تا به روزی 3 لیموترش برسد.

همیشه باید در مد نظر داشت که افزون شکر، یا قند به مخلوط فوق از خاصیتش بسی می کاهد، لذا به هیچ وجه نباید شکر مخلوطش کرد، یا شیرینی خورد. روز اول و دوم رژیم فوق بیمار احساس ضعف و گرسنگی می کند. ولی از روز سوم به بعد این عارضه برطرف می شود.

موقعی که مقدار لیموترش به میزانی رسید که با آن این رژیم آغاز گردید، بیمار باید به خوردن میوه هایی از قبیل انگور، پرتقال با آناناس شروع کند و غذای دیگری جز میوه نخورد. ضمناً باید به خوردن لیموترش ادامه بدهد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: