خواص لیموترش در تب

آب لیمو ترش در تب مالاریا و سایر تب هایی که توأم با استفراغ، یا اسهال و تشنگی مفرط است، مفید می باشد. عصاره یک دانه و نصف لیموترش را در لیوانی که حاوی مقداری شکر است ریخته و سپس رویش به مقدار کافی آب بریزید و به بیمار بدهید. این شربت عوارضی از قبیل استفراغ و اسهال را برطرف می کند.

مصرف دایمی لیموترش در مواقعی که مالاریا شیوع دارد وسیله بسیار قوی برای جلوگیری از ابتلاء به مالاریاست.

در موقع مصرف لیموترش باید مواظب بود که لیموترش کاملاً رسیده مصرف کنیم، زیرا نارس آن برای تب زیان آور است.

«لیموناد» برای کلیه تب ها

پنج، یا شش دانه لیموترش را بریده عصاره آن را گرفته رویش به اندازه دو لیوان آب گرم بریزید. پس از این که مختصری سرد شد، یک قاشق سوپخوری شکر به آن مخلوط کنید. لیموناد حاضر است.

این «لیموناد» یک نوشابه بسیار خوش طعم و دوای بی ضرر برای کلیه تب هاست و علاوه بر رفع تب، حالت های ناگوار مانند تهوع، تشنگی، اسهال و ناراحتی را برطرف می کند.

درمان چاقی با لیموترش

آب لیموترش موثرترین دارو برای درمان چاقی است مشروط بر این که چاقی ناشی از اختلال کار اعضاء داخلی نباشد.

برای این منظور باید روز اول بیمار چیزی غیر از آب نخورد سپس روز بعد باید روزی چهار بار آب لیموترش مخلوط با آب (به اندازه مساوی) میل کند، روز سوم پنج بار و روز چهارم شش بار و .... تا این که به روزی 12 بار می رسد باید این عمل را ادامه بدهد. از آن به بعد به تدریج از دفعات مصرف لیموترش بکاهد تا به روزی سه بار برسد. ضمناً نباید با آب لیمو ترش فوق، شکر مصرف شود.

بدیهی است در روزهای اول بیمار خیلی ضعیف و گرسنه خواهد شد. ولی این حالت به تدریج برطرف شده و وی قادر خواهد شد بکار عادی خود ادامه بدهد.

این نوع افراد باید روزی سه بار عصاره پنج پرتقال میل کنند. مقدار آب پرتقالی که هنگام ظهر نوشیده می شود باید بیش از مقدار آب پرتقالی باشد که شب نوشیده می شود باید بیش از مقدار آب پرتقالی باشد که شب نوشیده می شود. به تدریج بیمار باید از خوردن سایر غذاها مطلقاً پرهیز کند و تا چند روز فقط از آب پرتقال استفاده نماید.و آن گاه باید به تدریج آب پرتقال کمتری مصرف کند و برمقدار غذای روزانه معمولی بیفزاید، رژیم فوق باید تا یک ماه دوام یابد.

سوء هاضمه

سوء هاضمه که در اثر باقی ماندن مقداری فضولات در قولون تولید می شود با خوردن میوه رفع می شود، زیرا میوه این فضولات را دفع کرده و عمل جهاز هاضمه را تنظیم می کند، آب میوه نه تنها معده را جارو می کند بلکه سموم موجود در شرابین، پوست و کلیه را نیز دفع کرده جهاز هاضمه را ضد عفونی می کند.

اگرچه اغلب میوه ها برای سوء هضم مفید است ولی از همه مفیدتر لیموترش و سیب می باشد. عصاره لیموترش به مجرد ورود به جهاز هاضمه به باکتریهای مضر حمله کرده عملیات آنها را خنثی و حالت اسیدیته و تخمیر را برطرف می کند.

همان طوری که قبلاً اشاره شد، خوردن عصاره لیمویی که روی آتش پخته شده برای رفع سوء هضم خیلی مفید است . برای از بین بردن اثرات سوء چربی باید بعد از تناول هر غذای خیلی چرب عصاره لااقل یک دانه لیموترش مصرف کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: