موز

آرد موز برای کسانی که آلبومین در ادرار دارند و نمی توانند نان گندم بخورند مفید است. موز دارای ویتامین آ به مقدار زیاد می باشد.و همچنین فسفر، پتاسیم، کلسیم، آهن، منیزیم و مواد ازته ویتامین های ب و ث دارد.

«لئونس کارلیه» می نویسد : « موز وقتی خوب رسیده باشد سرشار از ویتامین های آ و پ و ث و قند (به مقداری هشتاد درصد) می باشد» شاید تاکنون راجع به موز و خواص آن بسیار شنیده و خوانده اید. آنچه که امروز می خواهیم برای شما بازگو کنیم تعیین مقدار مواد ویتامینی و مغزی این میوه خوش طعم از نظر علمی و خواص سلامتی بخش آن می باشد.

تا چندی پیش موز را از خارج به ایران می آوردند ولی خوشبختانه امروزه این میوه در ایران به دست می آید و از این لحاظ می تواند در دسترس همه قرار گیرد گذشته از وجود املاح کلسیم، فسفر، و پتاسیم، آهن و منیزیم که در موز به مقدار کافی وجود دارد و خود در تامین مواد معدنی مورد نیاز بدن نقشی عمده دارد.

موز به خاطر دارا بودن مقدار قابل توجهی ویتامین آ که نیرودهنده دستگاه تناسلی مردان و بانوان است نقشی در بانوانی که قدرت حفظ جنین در بدنشان ضعیف است نیرو داده و از سقط جنین جلوگیری می نماید. این خود نشانه ارزش زندگی بخش این میوه می باشد. داشتن مقدار کافی ویتامین های آ و ب 1 و ب 2 و ب 6 و ث و پ پ ما را باین حقیقت که این میوه یک غذای کامل و نیرو بخش می باشد واقف می سازد وجود مقدار کافی فسفر می تواند در هوش و حافظه کودکان و جوانان نقشی بزرگ بازی نماید. کلسیم و آهن که سازنده خون و انرژی است در این میوه به قدر کافی وجود دارد.

وجود پتاسیم که در شستشو و سلامتی کبد و کلیه ها ضروری است در این میوه به طور طبیعی و به صورت قابل هضم و جذب بدن یافت می شود. این است که دانش پزشکی امروزه توصیه می کند که از خوردن چنین میوه پرارزشی در هر سنی که هستید غلفت نکنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: