میوه های تازه و کهنه هر دو برای افرادی که مبتلی به بیماری های دماغی هستند، مفید است به خصوص بادام خشک تأثیر مهمی در برطرف کردن ضعف دماغی دارد. بادام علاوه بر تقویت دماغ، اعصاب را هم تقویت نموده و امراض صفرایی را برطرف می کند.

خرودن بادام به طور مداوم برای مدت دو ماه تأثیر خاصی در تقویت اعصاب دارد به شرطی که روز اول فقط یک مغز بادام خورده شود و از روز دوم به تدریج روزی یک مغز بادام بر آن افزوده گردد تا این که پس از دو ماه به روزی 60 بادام برسد. ولی باید توجه داشت که مغز بادام مزبور را نباید با پوست خورد بلکه باید پوستش را کنده و آن را در هاون ساییده و با کره مخلوط نمودهف تناول نمود.

بسیاری از سردردها را می توان با ریختن 10 الی 12 قطره روغن بادام شیرین در بینی معالجه نمود.

گردو از خوراک های مغذی دیگر است که مغز و اعصاب را تقویت می کند. خوردن مغز گردو با انجیر، یا کشمش، یا موز بر خاصیت آن می افزاید.

بادام، انجیر، انگور، خرما، سیب و پرتقال به مقدار زیاد مواد فسفری دارد و برای افرادی که کارهای فکری می کنند بسیار نافع است.

معجون مقوی برای تقویت دماغ

ده دانه بادام، دو دانه هل و دو دانه خرما را در یک فنجان مملو از آب بریزید و صبح روز بعد پوست هل و بادام را در آورده و هسته خرما را دور ریخته و آن را در هاون بکوبید تا به صورت خمیر در آید. سپس چهل گرم شکر به ان افزوده و یک سیر کره مخلوطش کرده میل کنید افرادی که مبتلا به سوء هاضمه هستند باید نصف مقدار فوق را میل کنند ولی سایرین می توانند علاوه بر معجون فوق یک فنجان شیر خالص نیز میل کنند.

اگر معجون فوق را نپسندید، می توانید حریره بادام میل کنید، زیرا حریره بادام هم تقریباً همین خواص را دارد.

یک داروی مقوی دیگر برای تقویت دماغ

ده دانه بادام را در یک فنجان پر از آب ریخته و سپس آنها را گرفته در هاون بکوبید. سپس بادام کوبیده را در نیم کیلو شیرگرم ریخته پس از این که شیریک جوش زد آن را از روی آتش برداشته یک قاشق سوپخوری عسل خالص مخلوطش کرده صبح ناشتا به جای چای میل کنید که هم مقوی دماغ است و هم مقوی بنیه، در زمستان بهتر است یکی دو دانه هل به آن بیافزایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: