میوه های تازه مانند انگور، سیب، گلابی ، موز و انجیر که حاوی مقادیر زیاد فرکتور قابل جذب می باشند داروی بسیار مقوی برای رفع سستی اعصاب و ضعف عضلات است.

بیماری های چشم خوراکی هایی که ما روزانه مصرف می کنیم دارای پروتئین چربی، کاربوهیدرات ها، نمک، ویتامین و آب می باشد. پروتئین ها برای سوخت و ساز و تقویت سلول های فرسوده مفیدند. چربی ها حرارت و انرژی لازم را فراهم می آورند. نمک ها اعمال مختلف بدن را موزون نگاه داشته و سموم مختلف را دفع می کنند آب نیز سموم بدن را از طریق پیشاب و عرق دفع می کند.

چشم که سلطان بدن خوانده شده باید از مواد فوق نیرو بگیرد تا بتواند کارهای خود را به خوبی انجام بدهدف زیرا سلامتی چشم بستگی زیاد به سلامتی جسم دارد.

برای این که چشم و جسم سالم و قوی شود باید باندازه کافی میوه خورد، زیرا میوه ها دارای مقداری زیاد ویتامین abcde و املاح معدنی هستند.

ویتامین آ از شیره غشاء مخاطی قرنیه، عنبیه و شبکیه حفاظت می کند. این ویتامین قوه باصره را تقویت می نماید.

ویتامین ب برای رشد و سلامتی شرایین، عضلات و اعصاب اطراف چشم لازم است.

ویتامین «ث» ضد اسقربوط و مولد گلوبولهای قرمز خون است.

ویتامین «د» به جذب کلسیم کمک می کند.

ویتامین «ای» برای خوب کار کردن چهار تناسل مرد و زن لازم است و پیداست اندازه سلامتی چهار تناسلی در سلامتی جسم تأثیر می کند.

خوشبختانه کشور ما دارای میوه های رنگارنگ است. اگرچه بعضی میوه (مانند پرتقال و لیمو) در اثر وجود فئوالسم خیلی گران است، می توان از سایر میوه های نسبتاً ارزان مانند انگور، هندوانه، سیب، گلاب، انجیر، خیار، خربزه و غیره استفاده کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: