خانم هایی که زندگی بسیار راحتی دارند و هیچ گونه فعالیتی ندارند معمولاً جهاز هاضمه بسیار ضعیفی دارند. کبد و قولون آنها بدکار می کند و معده آنها در نتیجه جمع شدن انواع و اقسام سموم در آن، کانون بیماری می شود. در نتیجه وجود ناراحتی های فوق، آنان پیوسته دچار سردرد، خستگی مفرط و بیماری های زنانه هستند. پزشکان برای رفع این ناراحتی ها غالباً داروهای زیان اور تجویز می کنند و در نتیجه بیش از بیش بر ناراحتی های آنان می افزاید حال آن که تمام این نوع ناراحتی ها را می توان با رژیم میوه برطرف کرد. اختلالات ماهانه : برای درمان اختلالات ماهانه باید آب انگور خورد و از خوردن غذاهای ناسازگار پرهیز کرد.

زنان آبستن

چنان چه زنان آبستن هرروز مرتب مقدار کافی آب انگور میل نمایند به ناراحتی هایی از قبیل سرگیجه، غش، یبوست، استفراغ، درد، استسقای شکم، و دندان درد دچار نخواهند شد.

مصرف دایم آب انگور، یا مویز فایده فوق العاده برای زنان آبستن دارد.

عوارض ناگوار بعداز زایمان

عوارض ناگوار بعد از زایمان (از قبیل خونریزی زیاد و غیره) با خوردن عصاره انگور برطرف می شود. انگور محتوی آهن نیز می باشد و لذا برای تولید گلبولهای قرمز خون رد بدن بسیار نافع است. همچنین انگور برای فقر الدم، ضعف بنیه و سستی اعصاب مفید می باشد.

برای برطرف کردن درد زایمان

برای برطرف کردن درد زایمان زن حامله باید از آغاز ماه نهم حاملگی تا آخرین روز ولادت طفل هرروز صبح دو قاشق چای خوری روغن بادام بخورد.

سیلاق ابیض

کسانی که به این بیماری مبتلی هستند باید صبح ها و عصرها یکی دو قاشق عصاره انگور میل کنند. انگور در بیماری هیستر یا نیز اثر معجزه آسایی دارد.

بهداشت در ایام حاملگی

در ایام حاملگی زنان باید :

1- روزانه به مقدار کافی شیر، کره و نباتات بخورند. 2- موز، سیب، انگور و مویز نیز مفید است. مقدار این میوه ها بستگی دارد به اندازه قدرت هضم افراد. 3- از هفت ماه به بعد باید از مقاربت بپرهیزند و از افراط و تفریط برحذر باشند، زیرا در دو ماه آخر سقط جنین هست و اگر این خطر هم نباشد طفل ممکن است ناقص الخلقه بدنیا بیاید و یک عمر رنج ببرد.

بهداشت بعد از وضع حمل

بعداز حمل زانو باید از افراط و تفریط برکنار باشد و غذاهای مقوی و سهل الهضم بخورد. خوراکهای نامبرده زیر به خصوص برای ایام بعداز حمل بسیار مفید است :

1- آب زنجیل تازه را گرفته کمی آن را گرم نموده با عسل مخلوط کرده و به زن حامله بدهند. 2- ده الی 12 دانه مویز را در شیر جوشانیده و اول مویزها را و سپس شیر را به او بدهند. این عمل بایستی روزی دوبار انجام بگیرد و به مدت یک ماه ادامه داشته باشد. 3- خوراندن خوراکهای مقوی (از قبیل پسته، خرما، بادام ، کشمش و سایر میوه های خشک) به زائو نیز مفید است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: