کسالت های مختلف کسانی که معتاد به الکل هستند و مایلند آن را ترک کنند، باید روزی سه الی چهار دانه سیب درختی پخته میل کنند. این رژیم آنها را از خوردن هر نوع مشروب الکلی متنفر خواهد ساخت. عصاره انار هم برای این منظور سودمند است.

آماس بیضه

علت اصلی این بیماری بی نظمی در غذاست مبتلایان به این بیماری باید از مقاربت بشدت پرهیز و مویز با شیر میل کنند. سیب زمینی و هویچ نیز برای این بیماری نافع است اگر این نوع بیماران به جای آب سرد از آب گرم استفاده کنند بیماری آنان زودتر برطرف می شود.

دق

چنان چه یک قاشق سوپخوری آب انگور به اطفال داده شود، آنها از ابتلاء به بیماری دق مصون خواهند بود.

سرگیجه و حمله

به اطفالی که از حمله و سرگیجه رنج می برند باید روزانه سه بار آب انگور خورانید. انگلیسی ها برای افزایش سلامتی و نشاط اطفال به انها آب انگور مخلوط با عسل می خورانند.

اسقربوط

برای درمان اسقربوط، بهترین دارو مخلوطی از عصاره لیمو و عسل است. دادن روغن جگر ماهی نیز نافع است.

دندان در آوردن

چنان چه در ایامی که اطفال دندان در می آوردند به آنها هر روز صبح و عصر یک قاشق سوپخوری عصاره انگور بدهید ناراحتی آنها برطرف می گردد.

بیمارهای اطفال

اگر می خواهید بچه ها مریض نشوند حتی الامکان به آنها شیرینی کمتر و میوه جات بیشتر بدهید. شیرینی علاوه بر این که دندان ها را خراب می کند کلسیم بدن را نیز از بین می برد و آسیب فوق العاده به جهاز هاضمه می رساند.

میوه ها تأثیر معجزه آسایی در رفع بیماری های اطفال دارند در بین میوه ها از همه مفیدتر پرتقال ، انگور، موز، سیب، انار و لیموترش است.

اطفال ضعیف البنیه

اطفالی که از شیر مادر استفاده نمی کنند غالباً ضعیف البنیه می شوند. بهترین میوه برای این نوع اطفال آب پرتقال و عصاره سیب است. به بچه ای که در اثر سوء تغذیه ضعیف شده است، باید روزی نصف موز داد مشروط به این که مبتلا به سوء هضم نباشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: