حرارت زیاد در معده

چنان چه احساس سوزش و حرارت زیاد در معده نمودید

اسیدیته (اسیدها و نمک میوه)

فایده میوه ها بیشتر مربوط است به ویتامین، املاح و موادقندی و خاصیت قلیایی آنها. املاح میوه جهاز هاضمه و کلیتین را تحریک می کند و موجب می شود یا سهولت بیشتر سموم بدن دفع گردد.

میوه ها عصاره های معدی را به فعالیت برانگیخته موجب می شوند غذا بهتر و زودتر هضم و جذب گردد. میوه یک نوع (سودا) و «لیموناد» طبیعی در جهاز هاضمه ایجاد می کند که فوق العاده برای سهولت هضم غذا مفید است.

ولی میوه ها باید سالم و رسیده باشد تا دارای خواص فوق باشد، زیرا میوه گندیده امراضی از قبیل پیچش، اسهال، سوء هاضمه ایجاد می کند. نکته دیگری که باید به ان توجه داشت این است که در هر بار باید فقط یک نوع میوه مصرف شود، زیرا خوردن دو نوع میوه در آن واحد ممکن است مضراتی داشته باشد. فرکتوزی که در میوه ها وجود دارد، فوراً جذب و در کبد تبدیل به گلیکوژن گشته و در آن جا ذخیره می شود تا در موقع نیاز مورد استفاده قرار گیرد.

قند میوه دارای گلوکز است و خیلی آسان جذب خون می شود و حال آن که ماده قندی موجود در شکر مصنوعی باید توسط کبد به گلوکز تبدیل شود و بعد برای جذب در بدن آماده گردد. چون شکر مصنوعی کار فوق العاده بر کبد تحمیل می کند، به همین جهت برای بدن مضر می باشد.

بدهضمی

افرادی که جهاز هاضمه شان ضعیف می باشد و اغلب دل درد دارند، باید هرروز صبح دو الی 3 میل در هوای آزاد راه بروند و میوه و سبزی زیاد بخورند. نعناع، کرفس، جعفری، بادمجان و موز خام برای سوء هضم مفید است. مصرف نان سبوس دار و عدس جوشانده نیز سودمند است. در بین میوه ها از همه مفیدتر مرکبات و انگور و مویز است به خصوص لیموترش در این گونه موارد خاصیت فوق العاده دارد و افراد سوداوی مزاج باید حداکثر استفاده را از آن بنمایند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: