غذا خوردن در خارج از خانه

با برنامه ریزی دقیق می توانید در حالی که دیابت خود را درمان می کنید، با خوردن غذاهای خارج از خانه نیز لذت ببرید.

میزان غذا را در خانه تمرین کنید

اگر اندازه تعیین شده را در خانه به دقت تخمین بزنید می توانید در خارج از خانه و رستوران نیز صحت مقدار غذای انتخابی را کنترل نمایید. برای قضاوت در مورد دقت و صحت انتخاب خود بهتر است از پیمانه ها و قاشق های استاندارد استفاده نمایید.

رستوران مورد نظر خود را بدقت انتخاب کنید

رستورانی انتخاب کنید که انواع و اقسام غذاهای آب پز یا جوشانده و کباب شده و مرغ و ماهی عرضه کند. از کبابی هایی که گوشت های پرچربی و غذاهای سرخ شده عرضه می کنند، اجتناب کنید.

وقت غذای خود را در نظر بگیرید

تاخیر وقت غذا منجر به کاهش غیر طبیعی قند خون و واکنش های هیپوگلیسمیک می گردد. زیرا چه به موقع غذا بخورید و چه نخورید، انسولینی که تزریق کرده اید مدام جذب شده و اثر می کند. اگر حدس بزنید که غذای اصلی شما دو ساعت و بیشتر تاخیر خواهد داشت، آن وقت بهتر است وعده فرعی غذا را در ساعت غذای اصلی صرف کنید. مقدار کمی غذا قبل از خارج شدن از منزل بخورید زیرا در مواردی که غذای اصلی تان تاخیر خواهد داشت، اشتهای شما را کنترل و از پیدایش واکنش ثانوی به کاهش قند جلوگیری می کند. بدین ترتیب در موعد غذای اصلی بیش از حد گرسنه نبوده و از پرخوری جلوگیری می شود.

غذاهای مناسب و منطقی تری انتخاب کنید

سعی کنید اکثرا ماهی یا مرغ و گاهگاهی تکه گوشت کوچک و بی چرب سفارش دهید. اگر بشقاب های غذا را با سس و شیره گوشت تزئین کرده اند، بخواهید که برایتان نوع ساده آن را بیاورند. بشقاب کوچکی از سالاد گیاهی یا سیب زمینی پخته و یا چیزی مشابه آن تواما کافی خواهد بود. اگر هیچ کدام از غذاهای اصلی رستوران مناسب نباشند، آن وقت یکی دو غذای اشتهااور با سالاد را به عنوان غذای اصلی خود انتخاب کنید. اگر قرار است به عنوان دسر یک ماده شیرین صرف کنید، حداقل یک میوه یا یک قاچ کوچک هندوانه انتخاب کنید. در حالت های نادر و استثنائی ممکن است یک ظرف بستنی ساده انتخاب کنید.

برنامه غذایی خود را بخاطر داشته باشید

در کیف یا جیب خود کپی کوچک و جیبی از برنامه غذایی را داشته باشید. در صورت نیاز جانشین های مناسبی انتخاب کنید. مثلا اگر در برنامه غذایی انتخاب میوه توصیه شده و میوه در دسترس نمی باشد شما ممکن است انتخاب نان/نشاسته را جایگزین کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: