اما سوال اساسی این است که: آیا برنامه کاهش کلسترول طول عمر شما را بیش تر می کند؟ اگر فردی عامل خطر کوچکی داشته باشد وبتواند تمام عمر برنامه ای در کاهش کلسترول خود اجرا کند،برآورد می شود که امید زندگی برای او ممکن است از 3 روز تا 12ماه افزایش یابد. ولی در عوض، چه خطرهایی متوجه کاهش میزان کلسترول است؟.....تا کنون هیچ داروی ضد کلسترولی خالی از خطر شناخته نشده است. هپاتیت، افزایش خطر سرطان، زمینه های دیابت زودرس ،نقرس ،نارسایی کلیه وآب مروارید زودرس، آثار وعارضه های جانبی شناخته شده ای هستند که از مصرف رایج داروهای پایین آورنده کلسترول پدید می آیند.افرایش در میزان وقوع مرگ های فجیع ناشی از خودکشی وآدم کشی وحادثه در میان افراد اتفاق می افتد که می کوشند کلسترول خود را کاهش دهند.

ما نمی توانیم توصیه های رژیم غذایی را به بیماران مان کنار بگذاریم. چاقی بی تردید برای انواع بیماریهایی که برقلب یا دیگر اعضای بدن اثر می گذارند خطرناک است.هر یک گیلوگرم چربی اضافی در بدن 800کیلومتر مویرگ به بدن اضافه میکند این بار اضافی خود به خود موجب فرسودگی بدن می شود. بنابراین، اندرز:«میانه روی همه چیز است وکنترل کردن وزن بدن راه درست جلوگیری از مرگ زودرس است.»که پیشینیان گفته اند، کاملا جنبه علمی دارد.

وقتی که خون خود را برای آزمایش میزان کلسترول به آزمایشگاه می سپارید، حتی در بهترین آزمایشگاه ها ممکن است اشتباه فنی چنان در نتیجه آزمایش اثر بگذارد که طرفداران جدی داروهای ضد کلسترول را به حیرت بیاندازد .عوامل چندی مانند مصرف دارو یا قهوه و عادات ورزشی می تواند برنتیجه آزمایش کلسترول خون اثر بگذارند. یک بیماری ساده مانند سرماخوردگی معمولی وحتی آنفولانزا هم می تواند میزان کلسترول شما را تغییر دهد.

اگر فردی پیش از اینکه نمونه خون او گرفته شود، مدت 20دقیقه دراز بکشد ،میزان کلسترول او ممکن است 15درصد تغییر کند . اگر پیش از خون گرفتن ،شریان بندی محکم ،بربازوی شما ببندند، تغییری از 2تا 10 درصد در نتیجه آزمایش رخ میدهد. علاوه بر آن مواد ضد انعقادی که در این آزمایش ها به کار می رود ،می تواند نتیجه ی کار را به طور چشم گیری تغییر دهد .اکسالات میزان کلسترول را 8 درصد تغییر می دهد و سیترات و فلوراید ممکن است تا 18درصد تغییر ایجاد کنند.عوامل دیگری چون جابجا کردن نمونه در آزمایشگاه، نگه داری وحمل ونقل نمونه های خون ،هریک تاثیر بسیاری در نتیجه نهایی آزمایش خون خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: