صنعت تازه ای که پزشکان با برنامه های کاهش کلسترول و تغییر رژیم غذایی سروکار دارند، چنان جهشی یافته که وارد فعالیت های اقتصادی عظیم شده است.

الیوت کورد، استاد دانشگاه و متخصص بزرگ قلب در آمریکا، نکات زیر را، هم به مردم و هم به اعضای جامعه پزشکان توصیه می کند: «کلسترول خون فقط زمانی باید کنترل شود که نشانه های بالینی مهمی دیده شود. دست اندرکاران پزشکی باید به مردم بگویند از مصرف دخانیات خودداری کنند و از برنامه ای مناسب برای کنترل فشار خون پیروی کنند. باید رژیم غذایی مختلطی که کالری و چربی های اشباع شده آن کم باشد همراه با کمی ورزش توصیه شود. این مبارزه حیرت آور با کلسترول که در حال حاضر باب است، نه تنها نتیجه قطعی ندارد، بلکه هزینه گزافی دارد»

اگر حوادث را کنار بگذاریم، هر فردی در زمانی از پیش تعیین شده می میرد. دانش پزشکی و تکنولوژی امروز قادر نیست طول عمر فرد را حتی به اندازه یک دقیقه بیش تر کند، گویی این پیشرفت ها توانسته اند امید زندگی انسان را به طور چشمگیری افزایش دهند.

ما باید شرایطی فراهم کنیم تا تمام انسان ها در طول زندگی شان سلامت و شاد بمانند و این هدفمان باشد.

این هدف را وقتی می توان تحقق بخشید که میانه روی را در تمام حوزه ها رعایت کنیم. بیماری ها و ناتوانی ها نتیجه چندین عامل گوناگون اند: 1- وراثت 2- عوامل اجتماعی 3- دگرگونی های محیط زیست 4- زیمنه های قومی و نژادی 5- وضعیت اقتصادی 6- آزادی سیاسی و بیش از همه شانس.

برخی از ما با وجود آن که در معرض سختی های مختلفی هستیم، عمر طولانی می کنیم، زیرا بیماری را به ارث برده ایم که سندروم طول عمر نام داردکه فقط ژنتیکی است بگذارید مجدداً تاکید کنم که پزشکی امروز فقط به عوامل خطر زا نگاه کرده و همواره کوشیده است تا با توسل به روش های «جستجوی پیشگیرانه» و تغییر سبک زندگی، این عوامل را تغییر دهد. این طرح ها منافع زیادی برای حرفه پزشکی و صنایع و فعالیت های پشتیبان آن دارد. این طرح ها، همه را وا می دارند تا مرتب خود را به معاینات پزشکی بسپارند. معاینات اشرافی در فرهنگ «پزشکی پنج ستاره» به شکل یک روش جاری در آمده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: