قارچ و پیشگیری از سرطان

یافته های محققان پن استیت پنسیلوانیا حاکی از آن است که قارچ ها حاوی منابع سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند. قارچ های سفید نسبت به سیب زمینی، فلفل سبز، کدو حلوایی، کدو، هویچ و لوبیا سبز مقدار آنتی اکسیدان بیش تری دارند. لذا مصرف قارچ ها و سبزیجات موجب می شود انواع زیادی از آنتی اکسیدان ها به بدن برسد و در نتیجه از ایجاد بسیاری از سرطان ها جلوگیری شود.

تخم مرغ از بیماری های قلبی و سرطان پیشگیری می کند

یافته های محققان دانشگاه سوری انگلستان نشان دهنده فواید مصرف تخم مرغ بر سلامت قلب است. این دانشمندان با مطالعه در مورد مصرف کنندگان تخم مرغ دریافتند که مصرف روزانه یک یا تعداد بیش تری تخم مرغ موجب عدم ابتلا این اشخاص به بیماری های قلبی و عروقی می شود. به اعتقاد این دانشمندان ویتامین E موجود در تخم مرغ این اشخاص را از ابتلا به بیماری های قلبی و بعضی از سرطان ها، مانند سرطان پستان، مصون می دارد.

پیشگیری از سوزش سردل

تحقیقات انجمن پزشکان آمریکا حاکی است تغییر شیوه زندگی می تواند در کاهش سوزش سردل کمک کننده باشد. این پزشکان می گویند : خوردن غذای کم در هر وعده غذایی باعث کاهش فشار در قسمت پائین لوله مری می شود و از بازگشت غذا جلوگیری می کند. کاهش مصرف غذاهایی مثل : فلفل، سیر، پیاز، گوجه فرنگی، غذاهای پرادویه، مرکبات، کافئین، نیکوتین، آزاد کردن کمربند و نپوشیدن لباس های تنگ در کاهش این بیماری موثر است. عدم دراز کشیدن بعد از غذا حداقل به مدت 3 ساعت، ترک سیگار و کنترل وزن، خوابیدن به پهلوی چپ، می تواند سوزش سردل را به حداقل برساند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: