تحقیقات نشان می دهد مصرف ویتامین زیاد برای سلامت افراد مضر است. بنابراین تحقیقات افرادی که بیش از حد ویتامین استفاده می کنند طوری که مصرف آن ها به هفت بار در هفته می رسد تا 30 درصد بیش تر، در معرض خطر سرطان های پیشرفته قرار می گیرند. به گفته محققان موسسه ملی سرطان، افزایش دریافت مولتی ویتامین ها با وقوع سرطان های بدخیم مانند سرطان هایی که به دنبال سرطان پروستات رخ می دهد و یا سرطان کشنده، مرتبط است. خطر سرطان های شدید در مردانی که میزان بیش تری از این مولتی ویتامین ها استفاده می کنند، تا یک سوم و خطر سرطان پروستات تا دو برابر کسانی خواهد بود که از این مواد به اندازه نیاز بدن شان استفاده می کنند.

اثرات چربی گیاهان روی استخوان

براساس مطالعه دانشگاه پنسیلوانیا، اسیدهای چرب امگا 3 که از گیاهان گرفته می شود، به حفظ سلامت استخوان ها کمک می کند، بیش تر اسیدهای چرب امگا 3 که در رژیم غذایی از گیاهان منشأ می گیرند، از دانه سویا و روغن کانو تهیه می شود، بذرکتان، روغن دانه کتان، گردو و روغن گردو و سایر منابع دریایی، ماهی و جلبک دریایی نیز دیگر منابع اُمگا 3 هستند که تأثیر ضد التهابی دارند و می توانند در سلامت قلب و استخوان ها نقش مهمی ایفا کنند.

غذاهای بسته بندی، نمک و شکر

غذاهای بسته بندی، خوراکی های کنسروی و ساندویج های آماده، در بهترین حالت، حتی اگر آلوده هم نباشد، مشکلات دیگری دارند. مهم ترین این مشکلات، مقدار زیاد نمک و شکر است که اغلب برای بهتر شدن طعم و مزه به آن ها افزوده می شود. مثلاً شکر زیادی در سس های آماده وجود دارد، کلی کالری اضافه به بدن وارد می کند و نمک زیاد هم عامل فشارخون و افزایش کاذب اشتهاست، ضمن این که در طبخ آن نیز از روغن های معمولی جامد با ترانس بالا استفاده می شود، که بسیار مضر هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: