بیش از 20 سال تحقیقات دانشمندان نشان می دهد، رژیم غذایی سالم از ابتلا به فشارخون بالا جلوگیری می کند. دانشمندان انجمن قلب آمریکا دریافتند که رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزی همراه با افزایش مصرف پتاسیم و کاهش دریافت سدیم روش مطمئنی در کنترل و کاهش فشارخون بالا می باشد.

پروفسور لورنیس اپل از دانشگاه جان هاپکینز بالتیمور و سرپرست گزارش انجمن قلب آمریکا اظهار داشت، پتاسیمی که در موز، هندوانه و سیب زمینی وجود دارد، عنصری شیمیایی و الکترولیتی است که موجب عملکرد طبیعی سیستم قلب و عروق و اعصاب می شود و بهترین روش دریافت آن مصرف روزانه 8 تا 10 وعده میوه و سبزی است و مصرف کم فرآورده غذایی مصنوعی نیز بهترین راه برای کاهش سدیم است.

ویتامین D در درمان پوکی استخوان موثرتر از کلسیم است

براساس نتایج تحقیقات دانشمندان دانشگاه لنداسپیتالی ایسلند، مصرف ویتامین D بیش از کلسیم به سلامت استخوان و از بین بردن بیماری هایی مثل پوکی استخوان کمک می کند.

این دانشمندان دریافتند مصرف کافی ویتامین D حتی زمانی که میزان مصرف کلسیم روزانه کم تر از 800 میلی گرم باشد، میزان هورمون پاراتیروئید طبیعی را تأمین می کند در حالی که، مصرف روزانه بیش از 1200 میلی گرم کلسیم با وجود کمبود ویتامین D برای تأمین میزان هورمون پاراتیروئید طبیعی کافی نیست.

تأثیر معجزه آسای ویتامین D

نتایج تحقیقات گسترده دانشمندان نشان دهنده چگونگی مصرف ویتامین D با توجه با تأثیر آن در کاهش ابتلا به بیماری هاست. این تحقیقات نشان می دهد احتمال ابتلا به سرطان کولون، سینه و تخمدان در بزرگسالانی که روزانه هزار واحد بین المللی ویتامین مصرف می کنند، 50 درصد کاهش می یابد و کودکانی که مادرانشان در دوران بارداری ویتامین D مصرف می کنند. در 9 سالگی دارای استخوان های درشت تر و قوی تری هستند و این ویتامین D مادری مهم تر از مقدار کل شیری است که در 9 سال اول مصرف می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: