تحقیقات دانشمندان دانشگاه هاروارد، سنت جورج لندن و تورنتو حاکی است، مصرف ویتامین D موجب جلوگیری از سرطان پستان می شود. دانشمندان فوق با گرفتن نمونه خونی 1425 زن که 701 نفر آن ها به سرطان پستان مبتلا بودند، دریافتند، احتمال ابتلا به سرطان پستان در زنانی که مقدار بیش تری ویتامین D مصرف می کنند، 50 درصد کم تر است.

هم چنین احتمال ابتلا به سرطان پستان در زنانی که بیش تر وقت خود را بیرون از خانه می گذارنند یا از طریق رژیم غذایی و مکمل ها، ویتامین D بیش تری دریافت می کنند، 25 تا 45 درصد کم تر است. و لذا قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث افزایش میزان D به ویژه در سنین نوجوانی می شود و می تواند از ابتلا به سرطان پستان جلوگیری کند.

آجیل، داروی قلب

دکتر گری فریزر، استاد پزشکی دانشگاه لومالیندای کالیفرنیا، توصیه می کند که مصرف روزانه چند دانه آجیل در مقابل بیماری قلبی همانند پادزهر عمل می کند. دکتر فریزر در پژوهشی روی 31208 نفر دریافت که درمیان کسانی که حمله قلبی نداشتند. دانه ها به عنوان خوراکی در درجه اول اهمیت بود و در گروه غذایی نقش شماره یک را داشته است.

آن ها که دست کم پنج بار در هفته آجیل مورد مصرف قرار داده بودند، 50 % کم تر از کسانی که هفته ای یک بارهم، آن را مصرف نکرده بودند احتمال مرگ براثر حمله قلبی را داشتند. حتی خوردن یک بار در هفته آن نیز، خطر بیماری های قلبی را ظاهراً تا حدود 25 درصد کاهش می دهد. آجیل مصرف شده و درصد اجزای آن عبارت بود از : 32 درصد بادام زمینی، 29 درصد بادام، 16 درصد گردو، و 23 درصد دانه های دیگر مانند فندق و پسته و ...

مقدار مصرف آجیل در یک وعده برای انسان، بسته به وزن فرد، از 30 تا 60 گرم در روز است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: