آب انگور :

آب انگور تازه دارای مقدار زیادی ویتامین های A، B1، B2، C، B3 و مقدار فراوانی مواد معدنی شامل : کلسیم، کلر، مس، فلوئور، آهنف منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم، سیلیکون و سلفور می باشد. آب انگور منبع بسیار خوب اسید تار تاریک و شکرهای طبیعی انرژی زا و محرک سوخت و ساز بدن است. در بعضی مواقع سوخت و ساز بالا ضروری است زیرا مواد زائد و غذای اضافی در بدن دفع می شوند و چون آب انگور سوخت و ساز بدن را بالا می برد جهت کاستن وزن اضافی بدن سودمند است. مواد معدنی فراوان آب انگور موجب تمیزی و ازدیاد خون می شود و کبد را جهت تصفیه نمودن خون تحریک می کند. آب انگور ملین، مُدر، صفرا بُر و انرژی زاست.

آب انگور پاک کننده بقایای تغذیه نادرست از معده و روده ها است.

آب انگور از نظر خواص، به شیر مادر بسیار نزدیک است کسانی که خواهان سلامتی بیش تر هستند باید از خوردن آب انگور غافل نشوند.

آب انگور از گلوکز خالص تشکیل شده، گلوکز عنصر مغذی عضله قلب است.

آب انگور در معده های حساس ایجاد نفخ می کند.

آب انگور در رفع یبوست اطفال بسیار موثر است.

آب انگور باعث افزایش حافظه سالمندان می شود. آب انگور به دلیل آنتی اکسیدان هایی که در آن وجود دارد، از کاهش مهارت روانی و حس ناشی از افزایش سن جلوگیری می کند.

آب انگور شیر نباتی است که مواد غذایی آن به مراتب بیش از شیرحیوانی است.

آب انگور برای بیمارانی که دچار ورم کلیه هستند هم، غذا و هم، به عنوان مُدر محسوب می شود و حتی در این مورد بهتر است به جای شیر به بیمار داده شود. زیرا مواد البومینوئیدی و کلرور موجود در شیر برای این قبیل بیماران مناسب نیست و آب انگور از این لحاظ بر شیر ترجیح دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: